banner2

banner1

banner22

Geyve’de 3 ev daha karantinaya alındı!

Geyve İlçesinde artan koronavirüs vakaları nedeniyle daha önce akrabaların yaşadığı bir mahalle karantina altına alınmıştı. Bugün alınan İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla 3 ev daha karantinaya alındı.

GÜNDEM 24.02.2021, 12:52 Editör: Aysima Kortak
Geyve’de 3 ev daha karantinaya alındı!
banner48

Geyve’de daha önce birbirlerine komşu olarak yaşayan akrabaların bulunduğu bir sokağın yarısına giriş ve çıkışlar kapatılmış, 14’ü pozitif 33 kişi karantina altına alınmıştı. Bugün alınan yeni kararlar doğrultusunda aynı sokakta 1 hane ve Nuriosmaniye Mahallesi’nde 2 hanenin daha karantinaya alındığı açıklandı.

7 GÜN SÜRE İLE KARANTİNAYA ALINDI

Alınan İlçe Hızfısıhha Kurulu Kararında, “Temaslı kişilerden alınan numuneler neticesinde Orhaniye Mahallesi Çakır Sokak No:2 de poztif sonuç tespit edilmesi nedeniyle, karantinaya alınan hanelere Orhaniye Mahallesi Çakır Sokak No:2’nin de eklenerek 7 gün süre ile karantinaya alınmasına, Nuriosmaniye Mahallesi Karşı Sokak 22 ve 81 numaralı hanelerin 7 gün süre ile karantinaya alınmasına 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)