banner2

banner1

banner22

'Gerekli ceza uygulanmalı'

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Nurcan Karakaya ile 11 aylık oğlu Bedirhan’ın şehit olduğu hain saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 02.08.2018, 10:39
'Gerekli ceza uygulanmalı'
banner48

Konfederasyonumuz HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde üs bölgesinde görev yapan Astsubay Serkan Karakaya’yı ziyarete giden ve dönüş yolunda teröristlerin alçakça saldırısı sonucu şehit olan eşi Nurcan Karakaya ile 11 aylık oğlu Bedirhan Karakaya’nın şehit olduğu hain saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Arslan, yaptığı açıklamada; “Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde üs bölgesinde görevli eşine sürpriz bir ziyaret için görev yaptığı üs bölgesine giderek eşiyle hasret giderdikten sonra dönüş yolunda eli kanlı teröristlerin kalleşçe saldırıları sonucu 11 aylık oğlu ile şehit olan Nurcan Karakaya’nın şehadetini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

TUZAKLARINA DÜŞMEYECEĞİZ

Devletimizin bekasına, milletimizin geleceğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik yapılan hain terör saldırılarının bir yenisini Hakkari Yüksekova’da yaşadık. Bu hain saldırıyı gerçekleştiren gözü dönmüş terörist katiller masum sivilleri hedef almış, çiçeği burnunda bir anneye ve henüz 11 aylık bebeğinin canına kıymışlardır. 11 aylık masum bir bebeğin canına kast edecek kadar gözü dönmüş terörist katillerin esas amaçları toplumsal bütünlüğümüzü, birliğimizi, dayanışmamızı tahrip etmektir. Ama biz bu hainlerin tuzağına asla düşmeyeceğiz. Terörün amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz, pes etmeyeceğiz hedeflerine ulaşmasına fırsat vermeyeceğiz. Terörle olan mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi herkesin apaçık bilmesini istiyoruz.

Masum bir anneye ve henüz 11 aylık bebeğine yönelik olarak gerçekleştirilen bu hain saldırıyı bir kez daha lanetliyor, teröristlerin bir an önce yakalanarak gerekli cezaya çarptırılmasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)