banner2

banner1

banner22

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı yapıldı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen 142’nci Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

GÜNDEM 11.12.2020, 15:59 Editör: Gizem Demirsoy
Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı yapıldı
banner48

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ve İl Kadın Kolları Başkanvekili Nermin Sağlam ile birlikte AK Parti 142’nci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda hazır bulundu.

“İL KONGRE SÜRECİMİZİ DE ŞARTLARIN İYİLEŞTİĞİ İLK FIRSATTA TAMAMLAYACAĞIZ”

Toplantı ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Tever şu ifadeleri kullandı: "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 142’inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı bu ay, salgın nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik. Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında partimizde yarım kalan 7’nci Olağan İl Kongre sürecimizi de Allah’ın izniyle şartların iyileştiği ilk fırsatta hızlı ve yeni bir takvimle tamamlayacağız. Milletin partisi olan AK Parti’mizin, milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkartmak için tüm unsurlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah’ın izniyle bu süreçlerden yine güçlenerek çıkacağız. Bugünkü İl Başkanları Toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımız; dış politikada yaşanan olaylar ile ilgili uluslararası kamuoyuna dair çok önemli mesajlar verdi. Geride bıraktığımız bu zorlu 2020 yılından sonra önümüze Sayın Cumhurbaşkanımızın toplantı da ifade ettiği gibi ‘yaşanan gelişmelere, olaylara ve büyük fotoğrafa daha ferasetli ve vizyoner bir yaklaşımla bakarak’ ve bu süreçleri de iyi bir şekilde okuyarak bakacağız. 2020 yılında, başta sağlık olmak üzere birçok farklı alanda gerçekten zorlu günler geçirdik ve olağanüstü süreçlerden geçtik. Özellikle tüm dünyanın başına bela olan Covid-19 pandemisi insanlarımızı canından etti. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde de virüse kapılan kıymetli dostlarımız, yakınlarımız ve vatandaşlarımız oldu. Kimileri tedavi olup iyileşti, kimileri de hayatını kaybetti. Ben salgın sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. 2021 yılından beklentim de, bir an evvel aşının etkin ve hızlı bir tedavi süreci göstermesini arzuluyor ve Covid-19 illetinden ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın bir an evvel kurtulmasını diliyorum. Başta sağlık olmak üzere orta vadeli programda 2021 yılının Sakarya’mız ve ülkemiz için nice güzelliklere, birçok değerli yatırıma vesile olacağına inanıyorum. Bu vesileyle 142’nci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, Rabbim’den birlik ve beraberliğimizi artırarak devam ettirmesini temenni ediyorum”. Toplantının basına kapalı bölümünde ise, teşkilatlarla ilgili bilgilendirmeler ve çeşitli konularda istişareler gerçekleştirildi.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürüyüşlerinin devam ettiğini ifade eden ve toplantının ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Salgın dolayısıyla teşkilatımızdan canlı bağlantıyla Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına iştirak ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızı dinledik. Sayın Cumhurbaşkanımız dış politikaya ilişkin çok net mesajlarının yanı sıra savunma sanayimize yönelik yapılan kara propagandalara da gereken cevabı verdi. İnşallah ülkemiz ve milletimiz için hizmet üretmeye, her alanda gelişen, değişen ve dönüşen ülkemizde Sakarya olarak en iyi konumda yer almak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle içerisinde bulunduğumuz salgın dönemini bir an evvel geride bırakmayı Rabbim’den niyaz ediyor, tüm hastalarımıza şifalar, kaybettiklerimize de rahmet diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)