banner2

banner1

banner22

Genel Başkan Kırık 

Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösteren Bilişim Sektör temsilcileri bugün İstanbul’da genel başkanını seçti. Aynı zamanda SATSO Meclis Başkan Vekili olan Necmettin Kırık genel başkan seçildi

GÜNDEM 03.07.2021, 22:05 Editör: Nisa Çoban
Genel Başkan Kırık 
banner48


Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Federasyonu Genel Sekterliği görevini yapan ve aynı zamanda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan vekili olan Necmettin Kırık bugünİstanbul’da gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa seçildi. Necmettin Kırık başkanlık yarışında bilişim sektöründe hizmet veren üyelere 81 ilde örgütlenme sözü verdi.

HER ŞEHİRDE ÖRGÜTLENME

Necmettin Kırık genel başkanlığı döneminde yapacağı hizmetleri özetleyerek “13 yıl önce, 6 il derneğinin bir araya gelmesi ile kurulan bu yapı şu an 13 ilde örgütlü bir şekilde faaliyetini sürdürmektedir. Hedef 81 il ve her ilde en az bir bilişim derneği örgütlenmesini sağlayarak ülkemizde faaliyet gösteren bilişim STK’larını Türkiye Bilişim Federasyonu (TÜBİFED) çatısı altında toplamayı hedefliyoruz. Bilişim STK’larının sorunlarını ve çözüm arayışlarında tek bir ses olarak, birlikten kuvvet doğar ilkesi ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sektörün tüm sorunlarını biliyoruz. Geçmişiniz olmadan geleceği hazırlamak zor.

TAKIM ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ

Genel Başkan Kırık “Amacımız sektörümüzün büyümesi, sorunlarının çözülmesi ve ülke ekonomisinde hak ettiği yeri almasıdır. Bu hedefe yönelik süreçte, Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra kurulacak komisyonlar ve çalışma grupları ile birlikte tüm üyelerin katkı sağlayacağı bir takım çalışması ortaya koyacağız. Sektörümüzün en önemli sivil örgütlerinden biri olan SABİDER - Sakarya Bilişim Sektörü Derneği bünyesinde yapmış olduğumuz başarılı çalışmalarımızı, projelerimizi ve deneyimlerimizi TÜBİFED'e aktaracağız. Yeni dönemde TÜBİFED'i çok daha aktif bir Federasyon olarak göreceksiniz. Federasyonumuzun yönetiminde ve çeşitli komisyonlarda aktif görev alacak arkadaşlarımızla birlikte başarılı bir çalışma yapacağımıza inanmaktayım” dedi.

Yorumlar (0)