banner2

banner1

banner22

'Gençlerimiz bizim geleceğimizdir'

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

GÜNDEM 19.05.2018, 12:34
'Gençlerimiz bizim geleceğimizdir'
banner48

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kutlamalarla devam etti.

Törene, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, kaymakamlar, belediye başkanları, çok sayıda vatandaş, antrenörler ve sporcular katıldı.

TÜM GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Saygı duruşunda durulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu; “Gençlerimizin gözlerindeki bu ışık ve yüreklerindeki Vatan sevgisi var oldukça ülkemiz ilelebet payidar kalacaktır. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir, ancak onları geleceğe hazırlayabilirsek yarına güvenle bakabiliriz. Mehteran takımımız ile genç sporcularımızın sergiledikleri gösterilerini büyük bir hayranlıkla izledik. Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında dereceye giren sporcularımıza ödüllerini verdik. Bu ülkenin geleceğini şekillendirecek tüm gençlerimizle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRK MİLLETİNİN VAR OLMA MÜCADELESİNİN İLK ADIMI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, 19 Mayıs'ın esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Türk milletinin var olma mücadelesinin ilk adımı olduğunu söyledi. Samsun'da başlayan milli mücadelenin Türk milletinin azim ve kararlılığı neticesinde zaferle taçlandığını vurgulayan Çelikel, "Aziz vatanımızın güvencesi olan sevgili gençler, ecdadımızın emaneti olan güzel ülkemizi daima koruyacağınıza, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkacağınıza, sorumluluk bilinciyle daha çok çalışarak milletinize faydalı bireyler olacağınıza inancımız tamdır. İnanıyorum ki sizler almakta olduğunuz eğitim, öğretim ve aile terbiyesiyle sevgi, barış, hoşgörü ve vatan sevginiz ile sizden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha müreffeh bir Türkiye bırakacaksınız. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum." şeklinde konuştu.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Şiirlerin okunduğu etkinlikte, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan engelsiz mehter takımı gösteri sundu. Wushu, karate, tekvando ve okçuluk branşında eğitim alan sporcuların gösterileri büyük beğeni topladı.

Kutlamalar, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)