banner2

banner1

banner22

Gaziantep heyetinden ziyaretler

Sakarya’ya bir dizi ziyaret için gelen Gaziantep Valisi Davut Gül ile TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Valiliğini ziyaret etti.

GÜNDEM 16.03.2021, 14:29 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Gaziantep Valisi Davut Gül bir dizi ziyaret için Sakarya’ya geldi. TÜRASAŞ ziyaretini gerçekleştiren Gaziantep heyeti Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti. Ziyarette gündem ve Milli Hızlı trenle hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. İkili daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi ziyaret etmek için harekete geçti.

KÜLTÜR MOZAİĞİ SAKARYA

Nazik ziyaretlerinden ötürü Gaziantep heyetine teşekkürlerini sunan Başkan Ekrem Yüce, “Gazi şehrimiz Gaziantep’i seviyoruz. Sakarya’mızda sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sakarya’mız çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan bir şehir. 70 ayrı milletten insan şehrimizde huzur içinde yaşamaktadırlar. Bu durum şehrimizde bir kültür mozaiği oluşmasına olanak sağlıyor. Şehrimiz sanayi ve tarım alanlarında önde gelen şehirlerden bir tanesidir. Dünyaya en çok ayva ihracatı yapan şehiriz. Şehrimizde birçok uluslararası ticaret yapan sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Yalnız sanayi ve tarım da değil turizm alanında da çok önemli bir yere sahibiz. Birçok doğal güzelliğe sahip olan şehrimizde turizm potansiyelimiz günde güne artmaktadır” ifade ederek Sakarya’yı tanıttı.

MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ İÇİN SAKARYA’DAYIZ

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Geldiğimiz andan itibaren çok güzel bir misafirperverlik örneğine şahit olduk. Gazi şehrimiz Antep ile Sakarya’mız milli şuur aidiyeti olarak birbirine çok benzeyen iki şehir. Bugün çok önemli bir gelişme için buradayız. Milli tren yapıyoruz. Bu milli trenimizi de milli ve yerli teknolojimizle yapıyoruz. Bu konuda Çin, İspanya ve Güney Kore ile yarıştık ve Sakarya’da yapılmasına karar verdik. Bizler milli teknoloji hamlesine destek olmak buna vesile olmaktan çok onur duyuyoruz. Sakarya ile kardeş şehiriz. Bundan sonra daha çok bir araya gelecek ve daha çok iş birliklerine imza atacağız. Sakarya’da tarım ve sanayinin yanı sıra ciddi bir turizm altyapısı var. Pandemi sonrası turizm çeşitliliği arttı. Karavan ve doğa turizmi daha çok tercih ediliyor. Bu turizmde Sakarya’da ve Gaziantep’te var. İnşallah turizm altyapımızı güçlendirecek iş birliklerini gerçekleştiririz. Misapirverliklerinden dolayı başta Sayın Valimiz ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Sakarya halkına teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)