banner2

banner1

banner22

Gazeteci Işıker’in başından geçen ilginç olay!

Hendek Belediyesinde basın danışmanı olarak görev yapan gazeteci Metin Işıker, gazetecilik mesleğinde nadir görülen bir olayla karşılaştı. Işıker ilan ile ilgili yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaştı.

GÜNDEM 18.03.2021, 13:03 Editör: Ebru Bulut
Gazeteci Işıker’in başından geçen ilginç olay!
banner48

MOBİNG UYGULANDIĞI İDDİASI

İlçede kendi soyadıyla açtığı sitesinde kayıt dışı yayın yapan bir haber portalı ilan alamadığı için Işıker hakkında yazı yazarak, mobing uygulandığını iddia etti. Gazetecilik etik kuralları gereği hoş bakılmayan bu olayla birkaç kez daha karşılaşan Işıker, kendi sosyal medya hesabından konuyu gündeme getirdi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPTI

Haber girdiği için hakkının yenildiğini ya da yaptığı haberlerden rahatsızlık düşünüldüğü için almayı hak sayan bu kesim hakkında Işıker sosyal medya hesabından şunları yazdı; “Kutlama ilanı kurumlar tarafından istenen yerlere verilir. İlan alamadığı için köşe yazıp bunu mobing olarak görenler var. Yazıyla aba altından sopa gösterip, ilan istenmez.  Bir iki üç... Bu böyle devam ediyor.  Bu meslekte olmayan şeyleri görüyoruz, muhatap oluyoruz. Gazetecilik yapmak başka bir şey, kayıt dışılık başka bir şeydir. Maalesef bunlar oluyor, görüyor ve gülüyoruz. Ancak hayatımı kalemle kazandım, kazanmaya devam edeceğim. Dünde bugünde yarında. Sürekli öküz altında buzağı arayıp, senaryolar kurmaya çalışanlar art niyetli bakış açılarının kurbanı olurken, şahsımın gazetecilik mesleğinden geldiğini unutanlara kendimizi ara sıra hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Haberler talep eden her platforma atılır, isteyen yayınlar istemeyen yayınlamaz. Ancak haber attığımız kişinin, bunu hukuki zemine bağlaması çalışması abesle iştigaldir. Ayrıca burası bir kurumdur. Burada talimatın tek sahibi Başkan Turgut Babaoğlu'dur. Bizim işimiz iletişim. Ancak iletişim kanallarının yolları değişirse iletişim kuracak ortak bir nokta kalmaz. İletişim kurmak isteyene her zaman kapımız açıktır. Bu böyle biline”

YAZI İÇERİKLERİ İMALAR VE GÖZDAĞI İLE SÜSLÜ

“İlan vermediğimiz için korsan sitesinde akla izana sığmayan ifadelerle haber yapan büyük bir yanılgı içindedir. Yıllardır yaptığım işle sınanmam, kimsenin de haddi değildir. Son yaşanan konuları ve asıl niyeti Sakarya genelinde gündeme taşıyacağım. Bu son cevabım. İyi niyetle verdiğimiz ilanın ücretini isterken, "Benim sizin desteğinize ihtiyacım yok" dediği için telefonda uzun süre tartıştığımız Sevgili Yaman, bu anları video ile kayıt altına aldırmıştı. Hukuksuzluk üstüne hukuksuzluk işleyip, şimdi bu sözde video ile gözdağı veriyor”

Yorumlar (0)