banner2

banner1

banner22

'Garfield Kitap Kumbaram'

Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi, öğrencilerine tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefiyle eğitici bir sosyal etkinlik olan ‘Garfield Kitap Kumbaram’ projesini hayata geçirdi. Öğrenciler bu eğlenceli etkinlikle bir kez daha bilgiye eğlenerek ulaştı.

GÜNDEM 30.05.2018, 12:34
'Garfield Kitap Kumbaram'
banner48

TUTUMLU OLMAK

Öğrencilere birikimin öneminin çeşitli metotlarla aşılandığı proje kapsamında dünyanın en meşhur kedisi Garfield, Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi'ne gelerek öğrencileri ziyaret etti. Proje, kitabın ve tutumlu olmanın önemini çocuklara eğlenceli bir gösteriyle anlatılması ve Garfield Kitap Kumbaram’ın dağıtılması ile başladı. 7 gün boyunca harçlıklarını kumbarada biriktiren öğrenciler, 1 haftanın sonunda kumbaralarından çıkan birikimler ile kendi tercih edecekleri kitapları satın aldı.

KİTAP KUMBARA

Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi müdürü Ebru Subaşı " Okulumuzda düzenlediğimiz kitap fuarımızda önce çocuklarımıza kitap kumbaralarını verdik. Daha sonra çocuklarımıza kumbaralarında para biriktirmeleri için belirli bir zaman tanıdık. Bu süreçte çocuklarımız paralarını biriktirdiler ve en sonunda büyük bir heyecanla kitaplarla buluştular. Kitapların çocukların dünyasındaki önemini bildiğimiz için, okulumuzda “Kitap Kumbaram” projesi ile çocuklarımıza, biriktirdikleri para ölçüsünde kitap edinmelerine imkan tanıdık" dedi.

ÇOCUKLARI EĞLENDİRDİ

Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi Ailesi olarak bu güzel projeyi hayata geçirdiğimiz ve çocuklarımızdaki kitap sevgisini pekiştirdiğimiz için çok mutluyuz şeklinde konuşan Ebru Subaşı "Çocuklarımıza kitap alma ve okuma alışkanlığını kazandırabilmek için; Garfield aramızdaydı. Çocuklarımızla hem eğlendi hem de kitaplarını imzaladı" dedi.

KİTAP SATIN ALDILAR

Kumbaralarındaki paralarla kitap satın alan öğrenciler, Garfield’le birlikte dans ederek eğlenceli dakikalar yaşadı. Öğrencileri kitap okumaya da teşvik eden proje, renkli görüntülerle son buldu.

 

 

 

Yorumlar (0)