banner2

banner1

banner22

Fiyatlara yüzde 40 zam yaptılar

Koronavirüs salgını nedeniyle 1,5 aylık aradan sonra bugün itibarıyla yeniden hizmete başlayan berberler, yeni döneme zamlı başladı. Yüzde 40'a varan fiyat artışlarına giden berberler, salgından önce 25 liraya yapılan işlem için artık 35 lira ücret alacak.

GÜNDEM 11.05.2020, 12:35
Fiyatlara yüzde 40 zam yaptılar
banner48

Koronavirüs salgını birçok sektörü vurduğu gibi berber ve kuaförleri de ekonomik olarak kötü yönde etkiledi. 21 Mart'ta faaliyetlerine ara verilen berberler ve kuaförler bugün itibarıyla hizmete başladı. Berberlerin açılmasıyla gelen müşteriler hijyen kuralları kapsamında tıraşlarını oldu. Ancak berberler yeni dönemde zamlı fiyatlarla hizmet verecek.

YÜZDE 40'A VARAN ZAM
1,5 aydan bu yana evde olan ve gelir kaybına uğrayan berberler, tıraş ücretlerinde yüzde 40'a varan zam yaptı. Buna göre salgından önce 25 liraya yapılan işlem artık 35 lira olacak. Zamlı fiyatlar hakkında Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu tarafından alınmış resmi bir karar veya bildirim ise henüz yok.

BAŞKAN ZAM SİNYALİNİ VERMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde CNN TÜRK kanalındayayınlanan bir programa katılan TBKGU Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş kuaför, berber ve güzellik salonlarının 11 Mayıs Pazartesi açılmaları itibarıyla yüzde 40 zam uygulayabileceğini söylemişti.

Yorumlar (2)
Kenan 1 yıl önce
fırsatçılık yūzde 40 ne asgari ūcrete yūzde 40 geldi mi bence yanlış herkes makina alsın kendisi olsun evde ayıptır hala ders alışmışız kurtarmıyomuş o paraya akşama kadar çalışan var sen 10 dakikada yapıyon oda başkanıda aidat peşinde napsın fitre ve zekat isteyen oda başkanın dan ne hayır beklersin
Yorgun 1 yıl önce
Yazıklar olsun sakın bir fırsat geçmesin elimize yemek nasip olmasın tüh size