banner2

banner1

banner22

Fiyat artışı ilgiyi azaltmadı

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması ve geciken kış soğuklarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar aktarlara yöneldi. Aktarlar, pandemi sürecinde bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşlar tarafından Çam Kozalağı Şurubu ve pekmezlere gösterilen ilginin artmasıyla aktarlar talepleri yetiştirebilmek için var gücüyle çalışıyor.

GÜNDEM 13.01.2021, 13:40 Editör: Ebru Bulut
banner48

FİYAT ARTIŞI İLGİYİ AZALTMADI

Tüm dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgını birçok insanı aktarlara yöneltti. Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşlar aktarlarda satılan Çam kozalağı Şurubu ve çeşitli pekmezlere ilgi göstermeye başladı. Artan talep ve kısıtlı ürünün olması sebebiyle fiyatlarda artış yaşandığını söyleyen aktar Sait Sulak, “Fiyat artışı aktarlara olan ilgiyi azaltmadı. Vatandaşlarımız bağışıklık sistemini güçlendiren ürünlere talep gösteriyor” dedi.

DÜZENLİ ŞEKİLDE KULLANMALILAR

8 yıldır aktarlık ile uğraşan 46 yaşındaki Erkalp Yılmaz, “Bu süreçte bazı ürünlerimizde fiyat artışı yaşandı. Ürünleri kullanan müşterilerimiz ürünlerimizden memnun. Pandemi döneminde ise Çam Kozalağı Şurubu diğer ürünlere göre bir adım önde. Karadut Pekmezi bağışıklığı güçlendirdiği için taleplerde artma var. Kapsül gruplarının da satışlarında yükselme var. Kullanan müşterilerimiz kendilerine neyin iyi geldiğini biliyorlar. Biz de bildiklerimizi aktararak müşterilerimize hizmet ediyoruz. Şu dönemde hastanelere gitmek de sıkıntılı. Bu yüzden vatandaşlarımız aktarlardan bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ürünler almalarını tavsiye ederim. Birçok vatandaşımız da ürünü aldıktan sonra bir veya iki sefer kullanıp bu bana yaramadı diyerek kullanmayı bırakıyor. Ben vatandaşlarımıza başladıkları ürünü düzenli şekilde kullanmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

PANDEMİ SÜRECİNDE TALEPLER ARTTI

Pandemi sürecinde aktarlara ilginin arttığını söyleyen Sait Sulak, “Şuan müşterilerimiz Çam Kozalağı Şurubu ve bitkisel çayları tercih ediyor. Bu ürünler gibi bağışıklık sistemini güçlendirici birçok ürün vatandaşlarımız tarafından ilgi görüyor. Pandemi sürecinde taleplerde arttı. Biz de bu taleplere yetişmeye çalışıyoruz. Talebin artmasıyla birlikte ürünlerin de kısıtlı olması sebebiyle fiyatlarda da küçük bir artış oldu. Fakat bu satışlarımızı etkilemedi. Pandemi dönemi boyunca satışlarımız arttı. Vatandaşlarımız biraz daha dikkatli olsunlar, şu hastalıktan bir an önce kurtulalım” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)