banner2

banner1

banner22

Firmalara gevşetme yok

Koronavirüs genelgesindeki kısıtlamalara göre henüz otobüs firmalarının yolcu kapasite ve 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kısıtlamalar kaldırılmadı.

GÜNDEM 06.03.2021, 10:31 Editör: Aysima Kortak
Firmalara gevşetme yok
banner48

Sakarya’nın kırmızı bölge (riskli) olması kısıtlamaların kalkmamasına neden olurken otobüs firmaları bu durumdan mustaripler. Koronavirüs ile mücadele kapsamında her türlü önlemi alan karayolu yolcu taşımacılığının havayolu yolcu taşımacılığına tanınan imkanlardan faydalanamıyor. Koronavirüs kapsamında şehirlerarası otobüs seferlerine kısıtlamalar henüz kalkmadı 20 yaş altı yolcu ve 65 yaş üstü yolcuların bilet alamaması otobüs firmalarının işlerini azalttı.

İŞLERİMİZDE YÜZDE 75 AZALMA OLDU

SAKARYASEV turizm çalışanı Recai Sarıdağ, ‘’Bizim firma olarak işlerimizi yüzde 75 oranında düşürdü zaten kontenjanımızda yüzde 31 kısıtlanma olmuştu arabalarda 46 kişilik bir araba 35 kişi alımı vardı, birde ekstra olarak yan yana yolcu alamadığımız için şu an 46 kişilik araba 25 kişiyle gidiyor.’’

YOLCU SAYISI FİYATLARI ARTTIRDI

İnsanların dikkat etmeleri konusunda vurgu yapan Sarıdağ, ‘’Yolcuların sayısının azalması maliyet olarak firmayı çok yoruyor, bütün firmalar için geçerli bu durum az yolcu almak fiyatlarınıda arttırıyor. Kapasitelerin bir an önce arttırılmasını ve insanların daha çok dikkat ederek Sakarya’nın kırmızı bölgeden çıkmasını diliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)