banner2

banner1

banner22

Filizfidanoğlu’ndan Berat Kandili mesajı

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Berat Kandili vesilesiyle bir basın açıklaması yayınladı.

GÜNDEM 26.03.2021, 16:05 Editör: Aysima Kortak
Filizfidanoğlu’ndan Berat Kandili mesajı
banner48

Filizfidanoğlu’nun açıklaması şöyle;

Mübarek Ramazan Ayının müjdecisi olan, af ve Allah’a Sığınma günü olan Berat Kandili; inananların kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine faydalanmaları gerektiğini bir kere daha hatırlatır.

TÖVBE ETMEK İÇİN BÖYLE ÖNEMLİ FIRSATLARI KAÇIRMAMALIYIZ

Bu mübarek geceler bizlere hayat koşturmacasına ara verip, durup düşünmemize, günahlarımızla ve hatalarımızla baş başa kalmamıza, kirlenen gönül dünyamızı temizlememize imkan tanır. Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı bilmeli, hatırlamalı ve yaptığımız yanlışlardan tövbe etmek için böyle önemli fırsatları kaçırmamalıyız.

İSLAM ALEMİNİN BİRLİK, DİRLİK VE BERABERLİĞİNE…

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Sakaryalı hemşerilerimizin ve İslam aleminin mübarek Berat Kandili’ni kutluyor, yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyorum. Bu gecenin; ülkemizin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum." cümlelerine yer verdi.

Yorumlar (0)