banner2

banner1

banner22

Festival hazırlıkları sürüyor

Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman; 16-19 Eylül tarihlerinde 3’üncüsü düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 02.07.2020, 11:51 Editör: Ebru Bulut
Festival hazırlıkları sürüyor
banner48

KATILIMCILARA TASARIM ÖRNEKLERİNİ SERGİLEME İMKANI

Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman; 16-19 Eylül tarihlerinde 3.sü düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında açıklamalarda bulundu. 3’üncü Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde yapılan yeniliklerle her yıl adından söz ettiriyor. Bu yıl en önemli yeniliklerden olan Demostrasyon alanıyla katılımcılara tasarım örneklerini sergileme imkanı sunulacağını belirten Adıyaman, demostrasyon alanında biyolojik gölet, hobi bahçesi tasarımı, sert zemin uygulamaları, kent mobilyaları, çocuk oyun grupları, sulama sistemlerine dair uygulamalar ve yenilikler sergilenecek.” şeklinde konuştu.

“35 BİNİN ÜSTÜNDE ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ”

Remzi Adıyaman, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’ne yönelik ilgiden memnun olduğunu festivale olan ilginin her yıl daha da arttığını belirtti. Adıyaman, “3’üncüsünü düzenlenen festivalimiz için üreticilerden ve tüm sektör mensuplarından gelen dönüşler bizim için çok sevindirici. Geniş katılımcı profilimizle, tüm sektör mensuplarını festivalde buluşturmaya devam edeceğiz, 140 katılımcı firma ve 35 binin üstünde ziyaretçi bekliyoruz.” dedi.

“ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI”

 “Üreticilerin satış ve pazarlama yapabilmesi için 50 bin metrekare festival alanımızda uygun koşullar oluşturuluyor. Bu açıdan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Festivalin sunduğu hizmetler de bu çerçevede geliştiriliyor.” dedi. Son yıllarda, süs bitkisi ihracatında önemli adımlar atıldığını söyleyen Adıyaman, kaliteli üretimle birlikte daha fazla yabancı iş insanının ülkemizi tercih etmeye başladığını vurguladı.

“FESTİVAL SEKTÖR İÇİN BİR İHTİYAÇ”

Adıyaman son olarak; “Festivale geçen yıl yirmi altı farklı ülkeden ziyaretçi katıldı, bu yıl özellikle Türk Cumhuriyetleri’nden yoğun bir katılım bekliyoruz. Böylelikle ihracat anlaşmaları için fırsatlar oluşturmaya çalışıyoruz. Pandemi sürecinde hedeflerimizden sapmadan ilerlemek adına gerekli önlemler alınıyor. Bu önlemler TOBB’un belirtmiş olduğu fuar organizasyonu önlemlerine uygun olarak yapılıyor. Bu festivalin sektördeki yaşanan durgunluğa taze bir nefes getireceği düşüncesindeyim.” dedi

Yorumlar (5)
Uğur 11 ay önce
konumu o kadar güzel ki her türlü gidilir yani teşekkürler
muharrem54- 11 ay önce
Valla geçen sene gittim bu sene yine gidecem ağaç alacam ekecem sağolun
atakan 11 ay önce
Beklenen haber geldi gerccekten bu senede yapılmasına çok sevindim
Ayşegüllll 11 ay önce
ilk sene katılmıştım zaman ne çabuk geçmiş bu senede gideyim kendi evimde bi kaç şey yetiştirmek istiyodum
sezen:) 11 ay önce
görsel şölenlerin bol bol bulunduğu bu festivale bir öğrenci kardeşiniz olarak bende katılcam uygun fiyatlı kaktüs bulursam ne mutlu