banner2

banner1

banner22

Fatura okuma işlemleri yeniden başladı

SASKİ pandemi sürecinde durdurulan sayaç okuma işlemlerine yeniden başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında su kullanımının arttığı Nisan ve Mayıs aylarında faturaların 2020 yılının ilk üç ayının ortalaması baz alınarak yapıldığına yer verilen açıklamada, fatura ödemelerinde kolaylık sağlamak adına taksitlendirme yapılacağı da belirtildi.

GÜNDEM 16.06.2020, 15:44 Editör: Ebru Bulut
Fatura okuma işlemleri yeniden başladı
banner48

TAKSİTLENDİRME YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından pandemi sürecinde durdurulan sayaç okuma işlemleri yeniden başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında su faturalarının 2020 yılının ilk üç ayının ortalaması baz alınarak yapıldığına yer verilen açıklamada, pandemi sürecinde hijyen hassasiyetiyle su kullanımının arttığı ve ortalama alınan dönemlerde tüketilen suyun faturaya yansıtılmadığına dikkat çekildi. Abonelerden gelen taleplere de kayıtsız kalınmadığı ifade edilerek, fatura ödemelerinde kolaylık sağlamak adına taksitlendirme yapılacağı duyuruldu.

FATURA OKUMA İŞLEMLERİ YENİDEN BAŞLADI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında durdurulan fatura okuma işlemlerinin yeniden başladığı ifade edilerek, “Koronavirüsle mücadele süresince SASKİ olarak gerekli tedbirleri aldık ve vatandaşlarımızın yanında olduk. Bu doğrultuda fatura ödemelerinde kolaylık sağlamak adına taksitlendirme imkânını da vatandaşlarımıza sunduk. Yine bu süreçte su kesintisine yer vermedik. Salgın sürecinde de hem vatandaşlarımızın hem de ilgili ekiplerimizin sağlığı için sayaç okumalarını durdurmuş, ortalama fatura uygulamasına geçmiştik. Hijyen tedbirleri kapsamında su tüketiminin arttığı Nisan ve Mayıs ayları yılın ilk 3 ayına göre değerlendirilmiş, fatura farkları Haziran’da abonelerimize yansıtılmıştır. Ortalama sayaç okuması ile vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamadığını ifade eder, sağlıklı günler dileriz” denildi.

Yorumlar (2)
Hande 12 ay önce
Allah belanızı versin haram zıkkım kan irin olsun
Nurşen 12 ay önce
Baya geçirmişler bana 100 küsür gelmiyordu normalde şimdi 130 +130 baya yardımcı oldunuz Hala hiç bileyden ders almayanlar var olsun öbür tarafta ben alacaklı olacam bakalım ortalamada kim karlı çıkar ayıp beee yazıklar olsun