banner2

banner1

banner22

"Fatura halka kesiliyor"

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, yeni yıla girilmesi ile birlikte yapılan zamlar hakkında açıklamalarda bulundu. Ergül; “Maalesef kötü ekonomi yönetiminin faturası halka kesiliyor. Yeni yıla zamlarla başladık. Umarız devamı gelmez” dedi.

GÜNDEM 04.01.2021, 13:42 Editör: Ebru Bulut
"Fatura halka kesiliyor"
banner48

VATANDAŞIN ZAMLARDAN BELİ BÜKÜLDÜ

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, zam hakkında açıklamalar yaptı. Elektrik, su, Doğalgaz, köprü geçiş ücreti ve motorlu taşıtlar vergisi gibi pek çok kaleme yapılan zamların vatandaşın belini büktüğünü belirten Ergül, kötü ekonomi yönetiminin faturasının vatandaşlara kesildiğini dile getirdi.

“YENİ YILA ZAMLARLA MERHABA DEDİK”

Asgari ücrete komik bir rakamla zam yapıldığını dile getiren Ergül; “Her yıl olduğu gibi 2021 yıla zamlarla merhaba dedik. Elektrik, su, Doğalgaz, köprü geçiş ücreti ve motorlu taşıtlar vergisi gibi pek çok kaleme yüzdelik oranlarla zamlar yapılarak vatandaşımızın belini şimdiden bükülmeye başlamış durumda. Zaten ülkemizde de 3 türlü enflasyon oluştu: 1-Halkın enflasyonu 2-TÜİK’in enflasyonu 3-Kamunun enflasyonu. 3’ü de birbirinden bağımsız gidiyor. Maaşlara zam yapılırken TÜİK’in enflasyonu göz önünde bulunduruluyor. Şuan da asgari ücrete komik bir rakamla 500 TL ilave ile zam yapıldı.” ifadelerine yer verdi.

“HALKI AĞIR VERGİLER ALTINDA EZEREK EKONOMİ TOPARLANMAZ”

Yeni yıla zamlarla başladıklarını belirten Ergül; “Maalesef kötü ekonomi yönetiminin faturası halka kesiliyor. Halkı ağır vergiler altında ezerek, ekonomi toparlanmaz. Hükümet burada işçilere, emeklilere zam yapmalı diğer kalemlere indirim yapmalı. Ne diyelim, yeni yıla zamlarla başladık. Umarız devamı gelmez” dedi.

Yorumlar (0)