banner2

banner1

banner22

Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı çıktı

Sakarya basında uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekliliğe ayrılarak anılarını kaleme alan Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı ‘Kiraz Çiçekleri’ yayınlandı.

GÜNDEM 09.07.2021, 13:29 Editör: Ebru Bulut
Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı çıktı
banner48

İLK KİTABI ÇIKTI

Uzun yıllar Sakarya Basınında muhabir olarak görev yapan gazeteci Fatma Onay Sak, ilk kitabını yayınlamanın mutluluğunu yaşıyor. 1990 yılında gazeteciliğe başlayan Fatma Onay Sak, 27 yıllık gazetecilik hayatında birçok olaylarla ve inançları gereği birçok olumsuzluklarla karşılaştı. Yaşadıklarına rağmen inançlarından taviz vermeyen Fatma Onay Sak, evlendikten sonra kızının sağlıklı büyümesi ve emeklilik hayatında duygu ve düşüncelerini şiir, roman, deneme ve hatıra alanında kaleme aldı.

“KİRAZ ÇİÇEKLERİ’ 

‘Kiraz Çiçekleri’  isimli kitabı hakkında duygu ve düşünceleri aktaran Fatma onay Sak, “Her insanın vazgeçilmezleri vardır. Ayrıca içinde, kıvılcım kıvılcım yanan hüzünleri, acıları ve mutlulukları da yaşatır. Bende aynı şekilde, içimde mutlulukları, sevinçleri, hüzünleri yaşatırım. Ve bu duyguları herkesle paylaşmayı seviyorum. Bu duygu ve düşüncelere yazmaya başladığım kitabın nihayet basıldı. Şimdi bunun mutluluğunu da güzel şehrimde paylaşmak istiyorum. Bu süre içinde bana destek olan yayın evine, editörüme, kitap kapağı tasarımı yapan kardeşlerime ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)