banner2

banner1

banner22

Fatma Kurtuluş açıklama yaptı

Ferizli’de yaşanan saldırı olayına ilişkin Memleket Partisi Sakarya İl Başkanı Fatma Kurtuluş açıklama yayınladı.

GÜNDEM 18.11.2021, 09:59 Editör: Nisa Çoban
Fatma Kurtuluş açıklama yaptı
banner48

NE OLMUŞTU?

Ferizli’de 23 Ekim 2020 gecesi saat 01.40 sıralarında işlettiği büfeden arabasıyla evine dönen Serhoş’u iki kişi durdurarak kendi araçlarındaki arıza ile ilgili yardım istedi. Kamera kayıtlarına göre iki kişiden biri kendilerine yardımcı olan Serhoş’u darp etmeye başladı. Darp edilen Serhoş, arabasıyla Emniyet’e giderek AKP’li Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş hakkında azmettirici olduğu iddiasıyla şikâyetçi oldu. Yürütülen soruşturma kapsamında Serhoş’un vücudunda kemik kırıkları tespit edildi.

“BOŞ BİR BEKLENTİ”

Ferizli’de yaşanan saldırı olayına ilişkin Memleket Partisi Sakarya İl Başkanlığından açıklama geldi. Açıklama ise şöyle; “Soruşturma safhasını takip ettiğimiz , geçtiğimiz günlerde iddianamesi de hazırlanan ve basına yansıyan Ferizli ilçe yöneticimiz Cemil Serhoş’a karşı önceden tasarlanan planlı, eylemle ilgili olarak Ferizli belediye başkan yardımcısı Hakan Demirbaş’ın iddianame dosyalarına da yansıyan ve bu planlı saldırının azmettiricisi olduğunu açıkça ortaya koyan somut belgeleri ortada iken Ferizli Belediye başkanlığının sessizliğini bir haftadır takip ediyoruz.Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu'dan basiretli ve sorumlu bir tavır beklemenin boş bir beklenti olduğunu bu bir haftada öğrenmiş olduk.

DAVA SONUÇLANANA KADAR GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLMELİDİR

Bu dava sonuçlanana kadar HAKAN DEMİRBAŞ’a görevinden el çektirilmelidir. Bu derece ciddi, tasarlayarak cana kastetmekle suçlanan bir kişi kamu görevinde bulunamaz. Yargılama sürecinde kamu gücünü arkasına alamaz.Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu Ferizli sokaklarında ayyuka çıkan bir iddiayı da doğrudan şahsınıza sormak istiyoruz ve cevap bekliyoruz;Hakan Demirbaş’ın ailesinin sizin seçim kampanyanızı finanse ettiği, karşığında Hakan Demirbaş’ın belediye başkan yardımcılığını şart koştuğu doğru mudur? Yoksa Ferizli sokaklarındaki bir şehir efsanesi midir? İddianamede somut belgeler ortadayken dava sonuçlanana kadar Hakan Demirbaş’a görevden el çektirememenizin sebebi bu mudur? Son söz olarak ta AKP il başkanını bu konuda taraf olmaması yönünde uyarıyoruz. AKP il başkanı illa birşeylerden taraf olacaksa kendi arsasından geçen imara işli yolu kapatmak için çakılan saç levhaları kaldırarak katlı pazar esnafından taraf olmasını salık veriyoruz.

banner84
Yorumlar (0)