banner2

banner1

banner22

Fatih Kaya Ayasofya’daydı

Ayasofya’da 86 yıl sonraki ilk namaz 24 Temmuz 2020 günü kılınacak cuma namazı ile gerçekleşti. Cuma namazına birçok vatandaş ve Sakarya protokolünün yanı sıra Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya da yer aldı.

GÜNDEM 24.07.2020, 15:45 Editör: Ebru Bulut
Fatih Kaya Ayasofya’daydı
banner48

ERBAŞ’TAN DAVET

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ‘ya Ayasofya'da kılınacak ilk namaz için, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan resmi davet geldi. Erbaş, Kaya’ya gönderdiği davetiyede “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek Ayasofya-i Kebir Cami Şerif’i açılış programına katılımınızdan onur duyarız” dedi.

YÜZBİNLER AYASOFYA’YA AKIN ETTİ

Ayasofya Camii'nde 86 yıl sonra ilk namaz kılındı. Vatandaşlar, bugün kılınan cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne akın etti. Namaz için belirlenen alanların dolması sonrası İstanbul Valiliği, alana giriş yasağı getirildiğini belirtti. İki imam ve dört müezzinin atandığı Ayasofya’daki ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırırken havadan çekilen görüntülerde Ayasofya Camii civarında tüm alanların dolduğu gözlendi. İlk Cuma namazına Sakarya’dan çok sayıda vatandaş, başkan ve iş insanları katılırken, Ali Erbaş’ın daveti üzerine Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya da katılımcılar arasında yer aldı.

Yorumlar (0)