banner2

banner1

banner22

Fahrettin Koca’ya seslendiler

Uzun yıllar Adapazarı Çark Caddesi'nde kuaförlük yapan ve daha sonra Makedonya'ya yerleşen Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile 11 ve 10 yaşlarındaki iki çocuklarına koronavirüs tanısı kondu. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek devreye girmesiyle Makedonya ile resmi temaslar başladı.

GÜNDEM 18.05.2020, 04:32 Editör: Aysima Kortak
Fahrettin Koca’ya seslendiler
banner48

KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Adapazarı Çark Caddesi'nde kuaför dükkanı işleten Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti bir süre önce Makedonya'ya yerleştiler. Makedonya'da koronoya yakalanan çifttin 10 ve 11 yaşlarındaki çocuklarında da koronavirüs tespit edildi.

FAHRETTİN KOCA’YA SESLENDİ

Akciğerinden rahatsız olan ve tansiyon rahatsızlığı da bulunan Cüneyt Aktaş'ın durumu gitgide kötüleşerek yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye gitti. Test sonrası ilaç tedavisiyle eve gönderilen Canet Aktaş'ın durumu giderek kötüye giderken Fikriye Aktaş'ın kardeşi sosyal medyadan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek eniştesi, ablası ve yeğenlerinin hayatından endişe ettiklerini söyledi. Müdahaleyle eniştesinin hastaneye yatırılmasına rağmen sadece antibiyotik tedavisi uygulandığını belirten Fikriye Aktaş'ın kardeşi “Yapılan tedaviden endişe duymamız ve durumlarının daha da kötüleşmesinden korktuğumuz için Türkiye’ye getirilip tedavilerine buradan devam edilmelerini talep ediyoruz” dedi.

AMBULANS UÇAK TALEBİNDE BULUNDU

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek Aktaş ailesiyle ilgili Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile görüştü. Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü de 112 üzerinden resmi yazıyla Bakanlıktan ambulans uçak talebinde bulundu. Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Aldemir talimatıyla Makedonya ile temas kuruldu. Milletvekili Atabek ,"Sakaryalı Aktaş ailesinin Türkiye'ye getirilerek tedavilerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Yorumlar (0)