banner2

banner1

banner22

Fahrettin Koca: Grafiklerde teknik hata oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün paylaştığı son verilerde vaka sayısı en çok azalan iller arasında yer alan Sakarya’da haftalık vaka sayısı akılları karıştırmıştı. Bakan Koca hatasını fark etmesi üzerine grafiğin doğru halini yeniden paylaştı.

GÜNDEM 06.05.2021, 17:00 Editör: Aysima Kortak
Fahrettin Koca: Grafiklerde teknik hata oldu
banner48

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan listeyi paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya’da vaka sayılarının 100 binde 532’ye kadar düştüğünü ve Sakarya’nın en fazla azalan illerden biri olduğunu açıklamıştı. Bakanlık tarafından verilen bu verilere göre; 1 milyon 42 binden fazla nüfusa sahip olan Sakarya’da günlük vaka sayılarının 700 civarında olması gerekirken Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım yaptığı açıklamada vaka sayılarının 250’ye kadar gerilediği açıklaması kafaları karıştırmıştı.

BAKAN KOCA HATASINI FARK ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı 100 binde vaka sayısı en çok azalan iller grafiğinde il adları yanlış olarak yerleştirildiğini duyurdu. “Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir” diyen Bakan Koca, grafiğin doğru halini de paylaştı.

VAKA SAYISI EN ÇOK ÇANAKKALE’DE AZALDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı yeni grafiğe göre, vaka sayısı en çok Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop ve Kırklareli’nde azaldı.

Yorumlar (0)