banner2

banner1

banner22

Eylem sonuç verdi

Erenler İlçesi Küpçüler Mahallesinde uyuşturucu madde kullanan bir grup, bölgedeki avcı markete girerek işletme sahibine bıçak çekti. Olayı öğrenen Mahalle halkı ise bölgedeki uyuşturucu madde satışına isyan ederek D-650 Karayolu’nu kapattı.

GÜNDEM 06.07.2021, 21:34 Editör: Onur Güden
banner48

Olay, Erenler İlçesi Küpçüler Mahallesi mevkiinde akşam saatlerinde meydana geldi. Bonzai olarak bilinen uyuşturucu maddesini kullanan bir grup, bölgedeki avcı markete giderek dükkanın sahibine bıçak çekti. Kısa süre sonra grup üyeleri olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

MAHALLELİ EYLEM YAPTI

Yaşanan olayı öğrenen mahalle halkı, bölgede uyuşturucu madde kullanımının ve satışının yaygın olduğunu söyleyerek isyan etti. D-650 Karayolu’nu kapatarak eylem yapan mahalle halkı, “Bizim eşimiz ve kızlarımız bu mahallede yaşıyor. Burada uyuşturucu madde kullanımı ve satışı çok yaygın. Mahalleye önlem alınmasını istiyoruz” dedi. Yolun kapatılması sebebiyle bölgede uzun araç kuyruğu oluşurken durumun haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Erenler Kaymakamı Necip Çakmak ise “Size namus sözü veriyorum. Bu mahallede ekiplerimiz sürekli devriye atacak. Eğer ki yapabilirsek buraya geçici bir karakol kuracağız. Siz bizim gözümüz olacaksınız, bize haber vereceksiniz. Biz de gerekeni yapacağız. Bu işin üstesinden birlikte geleceğiz” dedi.

YOL TRAFİĞE AÇILDI

Öte yandan Kaymakam Necip Çakmak’ın konuşmasının ardından mahalle halkı yolu tekrar kullanıma açtı. Bölgedeki oluşan uzun araç kuyruğu kısa sürede sona ererken mahalleli ise evinin yolunu tuttu.

Yorumlar (0)