banner2

banner1

banner22

"Esnafa can suyu olalım"

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Alişan, “zincir mağazalar yerine esnaf ve sanatkarlarımızı tercih etmeliyiz.” dedi.

GÜNDEM 28.07.2020, 15:04
"Esnafa can suyu olalım"
banner48

“ESNAFIMIZA GÜÇ VERMİŞ OLACAĞIZ”

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Alişan mesajında, “Covid-19 salgın riskinin yüksek olması dolayısıyla riski azaltmak için gittikçe daha kalabalık hale gelen toplu alışveriş yerleri ve zincir mağazalar yerine esnaf ve sanatkarlarımızı tercih etmeliyiz. Böylelikle darbe, pandemi ve ayrıca ülkede yaşanan tüm sosyal ve ekonomik konular sonucunda sıkıntı yaşamış olan esnaf ve sanatkarlarımıza da güç vermiş olacağız.

“ESNAFA CAN SUYU OLALIM”

Sağlık Bakanlığı açıklamalarında ilk günden bu yana kalabalık ortamlardan uzak durmamız gerektiğini, rehavete kapılmamamız gerektiğini söylemektedir. Toplu alışveriş yerleri ve zincir mağazaların sözde indirimli pahalı ve yabancı ürünlerini tercih etmek yerine, esnaf ve sanatkarlarımızın hem kaliteli hem yerel hem de daha uygun fiyatlı ürünlerini tercih ederek onlara can suyu olalım.

“SAKARYA EKONOMİSİNE GÜÇ VEREN SAKARYA ESNAF VE SANATKARLARIDIR”

Sakarya ekonomisine güç veren Sakarya esnaf ve sanatkarlarıdır. Virüs dolayısıyla esnaf ve sanatkarlarımız ekonomik sıkıntılar çekmiştir, çok zor durumda kalmıştır.  Bunca yaşanan olumsuzlukların nedeni sadece küçük işletmelere bağlanarak, hedef göstererek prim yapanlar kalabalık toplulukları görmez oldular. Bayram alışverişlerimizi esnaf ve sanatkarlarımızdan yaparak hem onlar güçlenecek hem şehrimiz ekonomisi canlanacak ve piyasa hareketlenecek hem de kalabalığa girmeyerek sağlığımızı koruyacağız. Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)