banner2

banner1

banner22

Esnafa ‘Acil Destek’ gerek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrasında Ramazan Ayı öncesi 10 günlüğüne kafe ve restoranların açılmasına karar verilmişti. Sakarya’da çok sayıda işletme 10 günlük süreçte açmamaya karar verdi. Açılan bazı işletmeler ise çalışacak personel bulmakta zorlandı…

GÜNDEM 31.03.2021, 16:00 Editör: Ebru Bulut
Esnafa ‘Acil Destek’ gerek
banner48

TEK İSTEKLERİ YENİDEN KAPANMAMAK…

Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından Ramazan Ayı öncesi 10 gün boyunca yüzde 50 kapasiteyle açılan kafe ve restoranlara vatandaşlar akın ederken Sakarya genelinde çok sayıda kafe 10 günlük sürede açmama kararı verdi. Şehrin en işlek noktalarından biri olan Serdivan İlçesindeki Bağlar Caddesi üzerinde bulunan işletmelerin yarısı, 10 günlük sürede çalışacak eleman bulamadığı için dükkan açmadı. Dükkanlarını açan işletmeciler ise Ramazan Ayında yeniden kapanacağı öğrenilen dükkanların bayram sonrasında açılmasını ve bir daha kapanmamasını istiyor.

MADDİ DESTEK GEREKİYOR

Zor günlerden geçen esnafların acilen maddi desteğe ihtiyaç olduğunu belirten yetkililer, ertelemeli kredi ya da yeterli miktarda hibe desteklerin bir an önce hayata geçirilmemesi durumunda tekrar dükkanlarını açmaya çabalayan esnaflarında kepenk indireceğini belirtti. Şehir genelinde birçok işletmenin camında yer alan devren kiralık yazılarının sayısı ise her geçen gün artmaya devam ediyor. Esnaflar, acilen destek beklediklerini belirtirken 10 gün boyunca çalışacak olan personeller ise Ramazan Ayı boyunca ne yapacaklarını kara kara düşünüyor.

Yorumlar (0)