banner2

banner1

banner22

Esnaf kepenk kapattı

Adapazarı İlçesinde kovandan kaçan çok sayıda arı, şehir merkezine indi. Arıları gören vatandaşlar dükkan ve evlerinin camlarını kapatarak uzaklaşırken daha sonra bir bina duvarına konan arılarla fotoğraf çektirmek için geri geldi.

GÜNDEM 20.05.2018, 10:00
Esnaf kepenk kapattı
banner48

ARILAR ŞEHRE İNDİ

Edinilen bilgilere göre, Adapazarı İlçesinde kovandan kaçtığı tahmin edilen çok sayıda Oğul Arı, şehir merkezinin işlek caddelerinden olan Kavaklar Caddesine geldi. Arıları fark eden vatandaşlar dükkanlarının ve evlerinin camlarını kapattı. Kovandan kaçan arılar ise bir binanın birinci kat duvarına kondu. Arıların duvara konduğunu fark eden vatandaşlar ise bu kez arıların fotoğrafını çekmek için dükkanlarından çıkarak binanın yanına gitti.

 

KOVAN GETİRDİLER

Bu sırada çevredeki vatandaşlar bölgede arıcılık yapan kişileri aramaya başladı. Yakınlarda arıcılık yapan bir vatandaş, arıları toplayıp ormana salmak üzere koruma elbiselerini giyerek arıların olduğu yere geldi. Eline aldığı karton kutularla arıları toplayan ve yanında getirdiği kovana koyan vatandaş daha sonra arıları ormanlık bir alanda salmak üzere aracına koyarak bölgeden uzaklaştırdı. Çevredeki vatandaşlar arıların gitmesiyle rahat bir nefes aldı.

R. KAAN OKTAR

Yorumlar (0)