banner2

banner1

banner22

Eşleri en büyük destekçileri

Adapazarı İlçesinde yaşayan 3 kız kardeş, rahatsızlığı nedeniyle dükkanına gelemeyen babalarına ait otomobil tamir servisi işletmeye başladı. Servise gelen araçlarla ilgilenen, yedek parça ve ekspertiz işlemlerini yürüten 3 kız kardeşin azmi sayesinde işletmede çalışan 10 kişi de işsiz kalmaktan kurtuldu.

GÜNDEM 24.03.2021, 09:59 Editör: Ebru Bulut
banner48

ARAÇLARLA TEK TEK İLGİLENİYORLAR
Sakarya’nın Adapazarı İlçesi Güneşler Mahallesinde yaşayan 66 yaşındaki Nevzat Çetin, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 27 yıldır işlettiği otomobil tamir servisi dükkana gelememeye başlayınca 5 kızından 3’ü, babalarının Zirai Aletler Sanayi Sitesinde bulunan dükkanını işletmeye başladı. Evli ve ikişer çocukları bulunan 3 kız kardeş, 10 kişinin çalıştığı ve 27 yıldır aynı yerde hizmet veren dükkanda tamir için gelen otomobillerle ilgileniyor, yedek parça siparişi veriyor ve kazalı araçların ekspertiz işlemlerini yapıyor. 1 yıldır sanayide çalışan 3 kız kardeşe eşleri de destek verirken 10 kişinin çalıştığı işletme ise müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

“KÜÇÜKLÜĞÜMÜZDEN BERİ BURADAYIZ”

27 yıldır aynı yerde hizmet veren babalarının dükkanına küçüklüklerinden beri geldiklerini belirten 34 yaşındaki evli ve 2 çocuk annesi Merve Çetin Sarıgedik, “Babamızda bu iş yeri 1994 yılından beri var. Biz de küçüklüğümüzde bu dükkana hep geliyorduk, çok da yabancı değildik. Babamız koronavirüsten dolayı dışarı çıkamadığı için 2 ablam ve ben artık buradayız. Bütün işlere bakmaya uğraşıyoruz. Gelen müşterilerimiz bizi görünce ilk başta şaşırıyorlar, sonradan çok hoşlarına gidiyor. Eskiden de burada bulunduğumuz için bizi tanıyan, bilen müşterilerimiz var” dedi.

“EŞLERİMİZ BİZİ ANLADI VE DESTEK OLDU”
Eşlerinin kendilerine çok büyük destek verdiğini söyleyen 2 çocuk annesi 38 yaşındaki Fatma Çetin Akgünler, “Babamız 2019 yılının Kasım ayında rahatsızlandı ve doktoru ona grip bile olmaması gerektiğini söyledi. Koronavirüsün de başlamasıyla birlikte biz de bir yol ayrımına girdik. Ya babamız çalışacaktı ya da biz babamızın sağlığı için servisi kapatacaktık. Daha sonra buradaki çalışanlarımızın işsiz kalmaması için biz 3 kız kardeş ve annemizle birlikte biz bu işi yaparız diyerek dükkanı işletmeye başladık. Biz bu işe başlamadan önce bu işin erkek işi olduğunu düşünen insanlar vardı fakat biz başladıktan sonra bize ‘iyi ki geldiniz, iyi bu işi yapıyorsunuz’ dediler. Babam 40 yıllık esnaflık hayatı boyunca güzel dostlar biriktirmiş. Onların yardımı ve eşlerimizi desteğiyle çok güzel yerlere geldik. Biz eğer servisi kapatmış olsaydık babamıza çok büyük haksızlık etmiş olurduk. Eşlerimiz de bizi anladırlar. Bizim arkamızda durup, bize çok büyük destek oldular, yardımcı oldular. Yeri geliyor eve geç gidiyoruz. Bu konuda eşlerimiz sağ olsunlar bize yardımcı oluyorlar. Arkadaşlarımız ise artık kaza yaptığında veya arabalarına bir şey olduğunda eşlerini değil bizi arıyorlar. Aile ortamında da bir araya gelince muhabbet ediyoruz. Biz kardeşlerimizle servisten konuşmaya başlıyoruz. Olayın seyri hemen değişiyor, biz bütün muhabbeti ele geçirip servis hakkında konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU İŞİ YAPMAKTAN KEYİF ALIYORUZ”
İşyerini kapatmanın ya da kiraya vermenin babalarını üzeceğini bildikleri için çalıştırmaya devam eden 3 kız kardeşten biri olan 2 çocuk annesi 36 yaşındaki Kevser Çetin Sonbahar, “Kardeşlerimizle beraber zaten küçükken çalışmıştık. Buradaki iş durumuna ve gidişata hakimdik. Bunun devamında da biz bu işi yaparız diyerek karar aldık. Ailemizin desteği ve yardımıyla devam ediyoruz ve bu işi yapmaktan keyif alıyoruz. Burada müşterilerimize babamızın eksikliğini hissettirmemeye çalışıyoruz. Bu işe başlamadan önce ‘yapamazsınız, devam ettiremezsiniz’ şeklinde olumsuz yorumlar da duyduk. Kiraya vermemizi söyleyen çık fazla insan oldu. Biz bunlara rağmen yapabileceğimize inanarak bu işe başladık ve hala devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)