banner2

banner1

banner22

Ergül’den asgari ücret tepkisi

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül 2021 asgari ücretini değerlendirdi. Ergül; “AK Parti iktidarı, milyonlarca çalışanımızı ve emekçiyi yine açlığa ve yoksulluğa mahkum etmiştir” dedi.

GÜNDEM 29.12.2020, 12:15 Editör: Ebru Bulut
Ergül’den asgari ücret tepkisi
banner48

“KENDİ KAFALARINA GÖRE KENDİ MAAŞLARINA ZAM YAPIYORLAR”

2021 asgari ücreti zammı dün yapılan son toplantı ardından belirlenerek açıklandı. 2021 asgari ücret miktarının reel enflasyon oranının altında belirlenmesine Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül tepki gösterdi. Ergül, yaptığı açıklamasında net asgari ücretin kabul edilemez bir rakam olduğunu belirtti. Kendi kafalarına göre kendi maaşlarına zam yapıldığını belirten Ergül, işçilerin yok sayıldığını ve bir kez daha sefalete mahkum edildiğini söyledi.

“BU PARAYLA KENDİSİ GEÇİNEBİLİR Mİ?”

İşçilerin bir kez daha sefalete mahkum edildiğini ve yok sayıldığını belirten Ergül; “Net asgari ücret, yüzde 21.56 oranında yani 500 TL'lik artışla 2 bin 825 TL olması asgari ücret çalışanı açısından kabul edilemez bir rakamdır. AK Parti iktidarı, milyonlarca çalışanımızı ve emekçiyi yine açlığa ve yoksulluğa mahkum etmiştir. İnsanlarla yine dalga geçmeye devam ediyorlar. 5 maaş alıp kendi kafalarına göre kendi maaşlarına zam yapanlar sıra asgari ücrete gelince çalışan insanımızı yok sayıyorlar. 2013 yılında 12-13 adet çeyrek altın alınırken şimdi ise 4 tane çeyrek altın alınıyor. İşçiler bir kez daha sefalete mahkum edilmiştir. Bu mu adaletiniz, bu mu bu ülkenin tüm değerlerini üreten işçiye emekçiye reva gördüğünüz asgari ücret? Bu asla kabul edilemez. AK Parti il başkanı Yunus Tever’in yapmış olduğu açıklamasında bu rakamın tatmin edici olduğunu arz etmiştir. Şimdi kendisine soruyorum. Bu parayla kendisi geçinebilir mi? Kusura bakmasınlar ama “500 TL zam yaptık” diye kimse övünmesin. Önce ülkenin gerçeklerini görsünler” dedi.

Yorumlar (0)