banner22

Ergül DP’nin kuruluşunun 76. Yıl dönümünü kutladı

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, DP’nin kuruluşunun 76. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 05.01.2022, 14:48 Editör: Ebru Bulut
Ergül DP’nin kuruluşunun 76. Yıl dönümünü kutladı
banner48

Başkan Ergül mesajında; “7 Ocak bu Aziz Milletin mutemet bildiği partimizin, adalet ve demokrasinin teminatı bu hareketin kuruluşunun 76. Yıldönümü. 76 yıldır derdi millet, davası memleket bu hareketin yıldönümü. Bizler memlekete divane birer dervişiz; fikrimiz de millet zikrimiz de millet! 76 yıl; koca bir ömür aslında. Anlatmak zor belki ama anlamak zor değil. Koca bir ülkenin her köşesinde hizmetleri ile imzasını atmış bir koca çınar Demokrat Parti. Dahası bugün en temel tartışmalarımızın bile 76 sene önce cevabını vererek, bu ülkenin en temel sorununun demokrasi olduğunu söyleyerek dahi büyük bir hizmet vermiştir. Türkiye’nin bir “demokrasi” tarihi varsa bu Demokrat Parti sayesindedir. Dahası bugün tartışılabilecek kadar dahi olsa var olan demokrasinin harcını demokratlar karmıştır. Kaynakları yeterli, üretim araçları yetkin, üreticisi istekli Türkiye’nin yaşadığı kriz sadece ve sadece gelmeyen adalet ve işlemeyen demokrasi temellidir. Tümüyle, her alanda yaşanan bir krizin ortasındayız. Çıkış için gösterilen her yolu kendileri için “gidiş” olarak tasavvur edenlerin hegemonyasında bir memleket olduk. Milletin huzuru adeta bu iktidarın huzursuzluğu haline gelmiştir. Ve iktidarın vedası artık bu milletin felahı olacaktır, refahı ve geleceği olacaktır.” Dedi.

banner84
TÜM SAKARYALILARI DAVET ETTİ

Başkan Ergül ayrıca Demokrat Parti’nin kuruluş yıl dönümü bu yıl Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde saat 14:00’da DP Genel Başkanı sayın Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekili sayın Cemal Enginyurt’un katılımıyla bir etkinlik düzenleneceğini ve bu etkinliğe tüm partilere davet edildiğini söyledi.

Yorumlar (0)