banner2

banner1

banner22

Ergül'den 19 Mayıs Mesajı

Demokrat Parti Sakarya il Başkanı İsmail Ergül 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 18.05.2018, 10:51
Ergül'den 19 Mayıs Mesajı
banner48

TARİHİN DÖNÜM NOKTASI

19 Mayıs 1919 da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıkışının 99. yıldönümüne ulaşmanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanını yaşadıklarını belirten DP İl Başkanı İsmail Ergül, 19 Mayıs 1919'un Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu kaydetti.

Türk Ulusunun zorluklar ve yokluklar içerisinde şanlı bir mücadele sergileyerek, bağımsızlık savaşından zaferle çıktığına dikkat çeken Başkan Ergül; "19 Mayıs 1919 tarihi, yalnızca ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıç tarihi değildir. Bir milletin parçalanmaya, bir başka bayrağın gölgesinde yaşamaya mahkum edildiğinde, şahsi ikballeri doğrultusunda "gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunan" iktidar sahiplerine de o noktada "hayır" dediği, "dur" dediği gün olarak idrak edilmelidir” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK DİREĞİ

Geçmişten ders ve ibret alarak bugünü en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade eden Ergül; “Geçmişine ve devletine sahip çıkacak gençler yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Geleceğine yön verebilecek dinamik gençlerin bu ülkeyi daha ileri noktalara taşıyabileceğine sonsuz inanıyorum. 16 yıldır şahsi önem arz eden günlerini ertelemeyen, iptal etmeyen iktidar, türlü bahanelerle milli önemi olan günleri "kutlanamaz" kılmış, tarihten, şahsi rant sağlayacak meseller anlatmaya başlamışlardır. Tarihi değiştirilemez bir gerçekliktir. Bu vesile ile beyhude çaba içinde olanlar nefeslerini nefisleri için tüketmeye devam edecektir. Ama ve lakin değiştirmek istedikleri devletin özü, birlik ve beraberliğin direğidir. Bu duygu ve düşünceler ile tüm hemşerilerimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." dedi.

Yorumlar (0)