banner2

banner1

banner22

Erdoğan istifayı kabul etmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevinden istifa ettiğini açıklaması ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istifasını kabul etmedi.

GÜNDEM 12.04.2020, 22:50 Editör: Aysima Kortak
Erdoğan istifayı kabul etmedi
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden istifasını kabul etmedi.

“ŞİMDİ İSTİFA EDECEK ZAMAN DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifa mektubunu görünce "Şimdi istifa edecek zaman değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan bu sözlerin ardından istifa mektubunu yırttı.

SOYLU GÖREVE DEVAM EDECEK

İçişler Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumuna ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararının kabul edilmediği ve görevine devam edeceği belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şu şekilde;

“15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

Yorumlar (0)