banner2

banner1

banner22

Erdoğan işçilere çay dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank Palet Fabrikasında işçilere yaptığı konuşmanın ardından işçilere bez torba içinde çay dağıttı.

GÜNDEM 02.07.2021, 14:58 Editör: Aysima Kortak
Erdoğan işçilere çay dağıttı
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank Palet Fabrikası'na yaptığı ziyaretin ardından işçilere seslendi. Erdoğan, “BMC burada sermayesinin tamamı devlete ait olan ASFAT şirketinin işletmecisi konumundadır. Fabrikamızın mülkiyeti hazinenin tahsisi Milli Savunma Bakanlığımızındır. Burası devletin malıdır ve öyle de kalacaktır. Fabrikanın işletmesini yürüten firma Türk firmasıdır. Burada çalışan işçilerimizin kadroları Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı ASFAT'tadır. Böylece çalışanlarımız hak kaybına uğramamıştır. Fabrika ile ilgili her türlü denetim yetkisi Milli Savunma Bakanlığımıza aittir. Firmanın yabancı ortağı sadece finansal ortağıdır. Katar buranın finansal ortağıdır. Yüzde 49 ile. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir. Fabrikanın işletmesini yürüten Türk şirketin yönetim yapısı da yakın zamanda değişmiştir. Buradaki çalışmalar Tosyalı Holding tarafından sürdürülecektir. Kim bu fabrikanın satıldığını hele hele yabancılara satıldığını iddia ediyorsa bilin ki yalan söylüyor. Bay Kemal işi gücü akşam yalan sabah yalan. Ne diyor? Katar'ın çocuklarını gençlerini, çocuklarını tıp fakültesine biz sınavsız alıyormuşuz. Yok, böyle bir şey” dedi.

İŞÇİLERE ÇAY DAĞITTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklama sonrasında bulunduğu otobüsün üzerinden kendisini dinleyen işçilere çevre dostu bez torba içinde çay dağıttı.

Yorumlar (0)