banner2

banner1

banner22

Ercan’dan HDP’li vekile tepki

MBD Genel Başkanı Erdem Ercan’dan HDP Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ilimizle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma tepki gösterdi.

GÜNDEM 13.01.2021, 14:05 Editör: Aysima Kortak
Ercan’dan HDP’li vekile tepki
banner48

MBD Genel Başkanı Erdem Ercan’dan HDP Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Sakarya ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma tepki gösterdi.

TÜRK’ÜM DEMEKLE TÜRK OLUNMUYOR

MBD Genel Başkanı Ercan yaptığı yazılı açıklamada, “Türk’üm demekle Türk olunmuyor. Önce empatiyi kendin yapacaksın. Sakarya, 35 etnik kökene ev sahipliği yapan güzel bir şehirdir. Sakarya, Balkanlardan gelen muhacirlerden tutunda Kuzey Irak'ın uçsuz bucaksız yerlerinden gelen Kürtlere kadar Anadolu coğrafyasının her bir karışından kültürel mozaiği yansıtan bir şehirdir.

SAKARYA ÜZERİNDEN ALGI YAPMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

Biz çocukluğumuzdan beri Kürtçeyi, Boşnakçayı, Arnavutçayı ve daha birçok etnik dili işiterek büyüdük ve bundan hiç rahatsız olmadık. Bugün de yarında rahatsız olmayacağız. Sakarya üzerinden algı yapmak kimsenin haddi değildir. Yapılan paylaşımın hangi amaca hizmet ettiği Gazi Sakarya Halkı tarafından anlaşılamaz ve kabul edilemez" dedi.

Yorumlar (0)