banner2

banner1

banner22

Engelli vatandaşlar tepkili

Sakarya'da Engelli vatandaşlar, Park 54'ün yeni başlattığı Engelli vatandaşlardan park ücreti alınması uygulamasına isyan etti.

GÜNDEM 07.09.2020, 19:47 Editör: Gizem Demirsoy
Engelli vatandaşlar tepkili
banner48

Park 54'ün Engelli vatandaşlardan park ücreti alması Engelli vatandaşların tepkisini çekti.

BU NE ÇELİŞKİ?

Sosyal medyada tepkisini gösteren Engelli Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce'ye seslendi. " %40 ve üzeri engelli vatandaşa hem Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri'nce Engelli Kimlik kartı vereceksin, hem Konut vergisinden muaf tutacaksın, hem Toplu taşıma ücretsiz yolcu kartı vereceksin hem de bu engelli vatandaştan Part 54 üzerinden park ücreti alacaksın. Büyükşehirin engelli vatandaşlardan alınacak park ücretine ihtiyacımı var? Bu nasıl çelişkidir? " ifadeleri yer aldı.

ENGELLI VATANDAŞTAN PARK ÜCRETI ALINACAK.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ve BELPAŞ'ın bünyesine geçen Park 54 yeni başlattığı uygulama ile artık Sakarya'da %90 Engelli oranı altı olan tüm Engelli vatandaşların aracına ücret uygulamaya başladı. BELPAŞ'a bağlı Park 54 personelleri, mobil cihazlar ile park fişini direk araç başında %85 engelli vatandaşın camına yapıştıracak. Sosyal medyada gündeme gelen konu Engelli vatandaşların tepkisini çekti. Engellilere yönelik çelişkili ve yanlış bir uygulama olduğu vurgusu yapıldı.

Yorumlar (2)
Sakaryali54 6 ay önce
Engelli kimlik kartı yetmiyor,engelli araç kartı olması gerekiyor,ondan da park ücreti alınmıyor zaten.
Sakaryali54 6 ay önce
Engelli kimlik kartı yetmiyor,engelli araç kartı olması gerekiyor,ondan da park ücreti alınmıyor zaten.