banner2

banner1

banner22

En önemli finansörleri

Sakarya Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi, FETÖ'nün Sakarya'daki en önemli finans kaynakları olarak bilinen ve yurt dışında yaşayan Nizamettin Binici ve Zeki Büyülü'nün vergi borçları için ilana çıktı

GÜNDEM 18.11.2019, 13:29 Editör: Ebru Bulut
En önemli finansörleri
banner48

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Sakarya'daki en önemli finans kaynaklarından İNELSAN inşaat şirketi olduğu belirlenmiş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından şirkete el konulmuştu. Şirketin sahipleri Nizamettin Binici ve Zeki Büyülü'nün ise hain darbe girişiminden önce yurt dışına gittikleri ortaya çıkmıştı.

İŞE DEVAM EDİYORLAR

Şimdi Nizamettin Binici Kanada Toronto'da, Zeki Büyülü ise ABD'nin Ohio eyaletinde yaşıyor. Sakarya'da çeşitli mahkemelerde yargılamaları devam eden ve firari olarak aranan ikili burada kurdukları firmalarla, alışveriş merkezleri ve inşaat yatırımlarına devam ediyor.

VERGİ DAİRESİ İLANLA ARIYOR!

Sakarya'da bulunan Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi; Ocak ayında firari iş adamlarından Nizamettin Binici'nin vergi borçları ve cezaları için ilana çıkmıştı.

Vegi Dairesi, 3 gün önce de Binici'nin yanı sıra; Zeki Büyülü'nün vergi borçları ve cezalarının yer aldığı listeyi yayımladı. 2014 ve 2015 yıllarına ait usulsüzlük ve vergi borçlarının yer aldığı ve toplamda 450 bin liralık bir liste yayınladı. Alifuat Cebesoy Vergi Dairesi adrese tebligat yapılamadığı için ilanla tebligat yoluna gitti

TERÖRDEN ARANANLAR LİSTESİ

Nizamettin Binici'nin 2014 ve 2015 yıllarına ait ödenmemiş yaklaşık 140 bin liralık vergi borcu ve cezası bulunuyor. Zeki Büyülü'nün ise yine 2014 ve 2015 yıllarına ait yaklaşık 105 bin lira vergi borcu ve cezası bulunuyor. 1971 Sivas doğumlu olan Zeki Büyülü, ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü'nün terörden arananlar listesinde gri listede yer alıyor.

Yorumlar (0)