banner2

banner1

banner22

En anlamlı hediye

Kocaeli’de sağlık görevlisi olarak çalışan ve 2 aydır çocuklarını göremeyen Aşkın Demet, çocuğunun doğum günü için Geyve Belediyesi’nden yardım istedi. Talebi alan ekipler küçük Bilgehan’a çok istediği muhabbet kuşunu babası adına hediye etti.

GÜNDEM 13.05.2020, 10:40 Editör: Ebru Bulut
banner48

BELEDİYE’DEN DESTEK İSTEDİ

Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Sağlık Görevlisi olarak çalışan Aşkın Demet, 11 Mart’tan itibaren hastanede Covid-19 hastalarıyla ilgili görevlerde bulundu. Eşi Meryem Demet ve 2 oğlunu, Geyve İlçesindeki kayınpederinin evine getirdi. 29 Mart’tan itibaren de evine gitmeden yurtta kalan Sağlıkçı Aşkın Demet, küçük oğlu Bilgehan’ın doğum günü için almak istediği hediyeyi şehirlerarası seyahat kısıtlaması nedeniyle götüremeyeceğini fark edince Geyve Belediyesine mail atarak yardım istedi.

BAŞKAN BİZZAT İLGİLENDİ

Sağlıkçı Aşkın Demet, Geyve Belediyesine attığı mailde kendi adına oğlunun çok istediği muhabbet kuşunun alınıp götürülmesini ve tüm masrafları karşılamak istediğini belirtti. Gelen maili gören yetkililer durumu Belediye Başkanı Murat Kaya’ya bildirdi. Murat Kaya’nın talimatı doğrultusunda cevap yazılarak hediyenin kendisi adına belediye ekiplerince götürüleceği belirtilirken Aşkın Demet ve tüm sağlıkçılara kolaylıklar dilendi. Baba Aşkın Demet’in istediği hediye akşam saatlerinde alınarak iftar öncesi kayınpederine ait Kızılkaya Mahallesindeki eve götürüldü.

MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNDU

Kapıda kendisine gelen hediyeyi karşılayan küçük Bilgehan Demet’in mutluluğu gözlerinden okunurken anne Meryem Demet, “Eşim sağlıkçı, 11 Mart’tan beri görevde. Bizde sağlıkla ilgili çekincelerimiz nedeniyle ailemin yanına geldik çocuklarla. Burası daha doğal bir yer, çocuklar bahçeye çıkabiliyorlar. Eşim belediyeye mail attığını bana söylemişti ama biz iftardan sonra bekliyorduk aslında, şimdi gelmesi çok şaşırttı bizi de. Oğlumda çok mutlu oldu. İnşallah bu hastalık sürecini yeneceğiz, tüm sağlıkçılara ve eşime görevlerinde başarılar diliyorum. Eşimin ve tüm sağlıkçıların Hemşireler Haftasını kutluyorum” dedi. Öte yandan Geyve Belediyesi Zabıta Ekipleri, 5 yaşına giren Bilgehan Demet için doğum günü pastası da getirirken küçük çocuk ve 11 yaşındaki ağabeyi Bedirhan Demet’in mutluluğu ise gözlerinden okundu.

Yorumlar (0)