banner22

Emniyetten DEAŞ ve FETÖ operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY terör örgütünün Askeri Mahrem Yapılanmasına yönelik çalışmalarda 4 şüpheli ve yakalanarak gözaltına alındı. Öte yandan DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonlarda 6 Irak uyruklu şahıs yakalandı.

GÜNDEM 22.12.2020, 16:54
Emniyetten DEAŞ ve FETÖ operasyonu
banner48

4 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY terör örgütünün Askeri Mahrem Yapılanmasına yönelik olarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda yürütülen çalışmalarda KHK ile kapatılan 3 Askeri Okul öğrencisi ile Askeri Okul öğrencilerine sorumlu düzeyde mahrem imamlık yaptığı tespit edilen 1 şahıs olmak üzere toplam 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

banner84
6 IRAK UYRUKLU ŞAHIS YAKALANDI

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından DEAŞ terör örgütüne yönelik olarak çatışma bölgelerinde yapılan operasyonlarda ele geçirilen örgütsel dokümanların incelenmesinde örgüt içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen 6 Irak uyruklu şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların adreslerinde yapılan aramada çok sayıda dijital materyal ile Suriyeli şahıslar adına düzenlenmiş sahte kimlik belgeleri ele geçirildi.   

               

Yorumlar (0)