banner2

banner1

banner22

Emirhan Henden toprağa verildi

Karasu’da nehre girdiği esnada arkadaşlarından helallik isteyen 20 yaşındaki Emirhan Henden’in cansız bedenine 6 gün sonra bu sabah ulaşılmıştı. Genç yaşta hayata veda eden Emirhan, gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

GÜNDEM 09.07.2021, 14:34 Editör: Aysima Kortak
Emirhan Henden toprağa verildi
banner48

NE OLMUŞTU?

Olay, 3 Temmuz Cumartesi günü Karasu ilçesi Adatepe Mahallesi üzerinden geçen Sakarya Nehri’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 20 yaşındaki Emirhan Henden nehrin karşı tarafında bulunan meradaki hayvanlarını yem vermek için botu kullanmak istedi. Hava şartları sebebi ile alabora olan botunun suda sürüklendiğini gören genç, botun ipini çekmek için suya girdi. Suya girdikten sonra kaybolan Emirhan Henden'in bulunması için AFAD, SAKE, ANDA, Sakarya İHH, SAKDER, jandarma su altı arama kurtarma ve dalgıç polis kurbağa ekipleri çalışma yürütüyordu. Bu sabah saat 04.30 sıralarında Adatepe Mahallesi’nden yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Hürriyet Mahallesi’nde Emirhan’ın cansız bedeni bulundu.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Emirhan'ın cenazesi, Karasu İlçesi Adatepe Mahallesi'ndeki Camide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye Vali Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve şehrin bazı protokolleri katıldı. Öte yandan acılı aileyi Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Beledihye Başkanı Ekrem Yüce teselli etti.

Yorumlar (0)