banner2

banner1

banner22

Ekobis hırsızları cezaevinde

Adapazarı ilçesinde online yemek ve alışveriş firmaları ile kargo şirketlerine ait ekobislerin çalınması üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekiplerince hırsızlık suçlarından çok sayıda dosyası ve 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şüpheli yakalandı.

GÜNDEM 22.02.2021, 13:34 Editör: Aleyna Kılıç
banner48

HIRSIZLAR EKOBİS VE YİYECEKLERE GÖZ DİKTİLER

Adapazarı ilçesinde faaliyete bulunan Online Yemek ve Alışveriş firmaları ile Kargo şirketlerinde görevli kuryelerin kullandığı ekobislere göz diken şüpheliler, Kurye Görevlileri sipariş paketlerini adrese teslim etmek için Ekobisler'den ayrıldıkları anda harekete geçerek Ekobisleri ve Ekobisler'de adreslere teslim için bekleyen paketleri çaldı.

ŞÜPHELİLERİN EŞKALİ TESPİT EDİLDİ

Adapazarı ilçesinde bu yöntemle; 6 adet Ekobis ile Ekobislerde bulunan çok sayıda kargo ve yemek paketinin çalınması ile harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri çok sayıda güvenlik kamerası incelemesi sonucu şüphelilerin eşkalini belirledi. Adım adım iz süren ekipler Erenler ilçesinde şüphelilerin kullandığı evi tespit etti.

2 ŞAHIS KISKIVRAK YAKALANDI

Hırsızlık büro ekipleri tarafından Erenler ilçesindeki eve yapılan operasyonda E.Ö (33), ile Y.Ö (28) isimli şahıslar kıskıvrak yakalanırken, evde yapılan aramalarda 3 Ekobis ele geçirildi. Şüphelilerin Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgularında; her iki şüphelinin hırsızlık suçlarından çok sayıda kayıtlarının bulunduğu, E.Ö.'nün de yine Hırsızlık suçundan 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDILAR

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Yorumlar (0)