banner2

banner1

banner22

Ekipler çalışıyor

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından alt yapı çalışmaları esnasında OSB ve büyük fabrikalar ile iki mahalleyi besleyen boru hattında patlama oldu. AGDAŞ gerekli tedbirleri alırken polis güvenlik nedeniyle bölgeye araç almıyor.

GÜNDEM 23.07.2018, 15:40
Ekipler çalışıyor
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri altyapı çalışmaları sırasında 1'inci Organize Sanayi Bölgesini besleyen doğalgaz ana hat borusunu patlattı. AĞDAŞ'tan gelen ekipler doğalgaz akışını keserek, bölgede güvenliği sağladılar. Doğalgaz borusunda meydana gelen patlama yangına dönüşmeden tedbir alınması büyük faciayı önledi.

Büyükşehir belediyesine bağlı ekipler, Şehit Zekeriya Gözyuman Caddesi üzerinde yaptığı altyapı çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı..

Şuanda OSB'ye gaz verilemediği öğrenilirken, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü ve gün içerisinde OSB'ye doğalgaz arzının sağlanacağını ifade ettiler.

İş makinesi tarafından kazılan bölgenin yaklaşık 250 metre kadar civarı kapatıldı... AĞDAŞ ekipleri müdahalesini sürdürüyor, İtfaiye ekipleri ise olay yerinde hazır bekletiliyor...

Trafik ekipleri kazının yapıldığı yola trafiğe kapattılar.

AGDAŞ yazılı bir açıklama yaparak; Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yol ve kazı çalışmaları sırasında 1.OSB’ni besleyen ana doğalgaz borusuna hasar verilmiştir. Ekiplerimiz olaya müdahale etmiş çevre güvenliği sağlanmıştır. 1. OSB, Toyota, Tırsan, Şenpiliç; EGE Kimya Fabrikalarında, Arifiye İlçesi Aşağıkirazca ve Karaaptiler Mahallelerinde gaz arzı kesilmiştir. En yakın sürede hat hasarı giderilerek doğalgaz arzı sağlanacaktır.

Yorumlar (0)