banner2

banner1

banner22

Eğitimcilerin 'sosyal medya' sevgisi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’ndeki program sonrasında şehirden ayrılırken gerçekleştirilen programlarda eğitimcilerin kendi sosyal medya hesapları için çekim yaptıkları sırada basın mensuplarını sabote etmeleri damga vurdu…

GÜNDEM 05.03.2021, 17:24 Editör: Aysima Kortak
banner48

AK Parti Sakarya İl Başkanlığında basına kapalı olarak gerçekleştirilen program sonrası Cuma Namazını kılmak için Erenler İlçesinde bulunan Topça Camine giden Bakan Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet, daha sonra Erenler İlçesindeki Öğretmen Evinde yemek yedi. Buradaki ziyaret sonrasında Serdivan İlçesine geçen Bakan Selçuk ve beraberindeki heyet burada önce Sakarya Anadolu Lisesini ziyaret etti. Burada öğretmenlerle görüşen Bakan Selçuk, daha sonra Serdivan Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirerek Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları programına katıldı.

‘SOSYAL MEDYA’ SEVGİLERİ DAMGA VURDU!
Sakarya’da gerçekleştirilen programlarda ise Bakan Selçuk’un açıklamalarından çok eğitimcilerin sosyal medya sevgisi damga vurdu. Öğretmen Destek Merkezi açılışında canlı yayın yapan kameraların önüne geçen eğitimciler, kendi sosyal medya hesaplarından yapacakları yayın için cep telefonlarıyla çekim yaptı. Defalarca uyarılan eğitimciler uyarıları dikkate almazken Serdivan İlçesindeki son programda ise Şehit Erol Olçok Lisesi’nde görevli olduğu öğrenilen bir eğitimci, istediği fotoğrafı çekebilmek için defalarca basın mensuplarının kayıtlarını durdurmalarını istedi. Kendisine tepki gösteren basın mensuplarına ise kendi sosyal medya hesabından yayın yaptığını söyleyen eğitimciye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini ses çıkartmamış olması ise dikkatlerden kaçmadı.

SAKARYA’DAN AYRILDI

Sakarya AK Parti İl Başkanlığı’ndaki toplantının ardından Bakan Selçuk, beraberindeki heyetle Erenler ilçesinde bulunan Topça Cami’de Cuma Namazı kıldı. Cuma Namazı sonrasında yine Erenler ilçesinde bulunan Öğretmen Evi’ni ziyaret eden Bakan Selçuk, Sakarya Anadolu Lisesi’ne gitmek üzere Öğretmen Evi’nden ayrıldı. Sakarya Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Bakan Selçuk, okulda bulunan müzeyi gezdi. Serdivan Belediye Başkanı ile Belediye Binası önünde hatıra fotoğrafı çekilen Bakan Selçuk, Şehir Erol Olçak Anadolu Lisesi’ne gelerek burada öğretmenlerle buluştu. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ‘Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları’ programının ardından Bakan Selçuk, İstanbul’a gitmek üzere Sakarya’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)