banner2

banner1

banner22

Eğitim-Bir-Sen’den Kan Kampanyasına destek

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, Kovid-19 salgını nedeniyle kan stokları azalan Kızılay’a kan bağışında bulunmaya; Sakarya Memur-Sen’e bağlı şubelerimizi, yöneticilerimizi ve tüm üyelerimizi kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

GÜNDEM 20.05.2020, 02:43 Editör: Ebru Bulut
Eğitim-Bir-Sen’den Kan Kampanyasına destek
banner48

KIZILAY’IN KAN STOKLARINA KATKI YAPIYORUZ

Kızılay ve Memur-Sen’in kriz zamanlarında, insani yardım kampanyalarında, kısaca insanı yaşatmaya matuf bütün alanlarda hep birlikte olduğunu kaydeden Mengen, “Bugün de insanı yaşatmak için yine Kızılay’la bir aradayız. Kovid-19 salgını nedeniyle duran hayat, sokağa çıkamayan insan, edilemeyen kan bağışları, verilemeyen kanlar gibi birçok sorun bugün başlattığımız ‘İftardan Sonra Kan Vermeye Kızılay’a’ çağrımızla bir nebze olsun azalacaktır. Bugün Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri olarak, Kızılay’ın kan stoklarına katkı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Teşkilat mensuplarına ve üyelere de seslenen Mengen, “Kollarımızı iş yapmak için, üye yapmak için, çözüm ve kazanım üretmek için sıvıyorduk; bugün de Kızılay stokuna destek vermek, ihtiyacı olanlara kan vermek, derman ve şifalarına katkıda bulunmak için sıvıyoruz. Kan konusunda da biz bize yetmeliyiz Türkiyem diyoruz. 20 Mayıs Çarşamba saat 21:30 ile 01:30 arasında Kent Meydanında, Kızılay Kan Bağışı Merkezinde (Çark KBB Sokağı)  ve Akyazı’da Gezici Ekip aracılığıyla kan kampanyamıza katkılarını bekliyoruz” diye vurguladı.

Yorumlar (0)