banner2

banner1

banner22

Eğitim-Bir-Sen unvanını koruyor

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi uzun süredir olduğu gibi bu yılda rekor üye sayısı ile yetkili sendika unvanını perçinleyerek sürdürdü.

GÜNDEM 25.05.2018, 07:22
Eğitim-Bir-Sen unvanını koruyor
banner48

Sakarya’da gündem oluşturan etkinlikler ve üye sayısının çokluğu ile öne çıkan Eğitim-Bir-Sen diğer sendikalara büyük fark atarak yetkiyi devam ettirdi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen yaptığı açıklamada, “Mayıs ayı, sendikalar açısından 11 ayın patronudur. Her yıl Mayıs’ta üye sayıları tespit edilir. Bu 15 Mayıs’ta da sendikaların üye sayısı tespit işlemi gerçekleştirildi. Örgütlü güç noktasında lider olmak, toplu pazarlık masasında yetkili olmak anlamına geliyor.

11 BİN EĞİTİM ÇALIŞANI

Şehrimizde görev yapan yaklaşık 11 bin eğitim çalışanının yarıdan fazlasının büyük Eğitim-Bir-Sen ailesinin bir parçası olması bizleri çok mutlu ediyor. Özlük, ekonomik, sosyal kültürel ve kariyer alanlarında her zaman üyelerimizin yanında olduk. Üyelerimizin sıkıntılarını yerelde bizler ve ulusalda genel merkezimiz aracılığı ile çözüme kavuşturmak için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz” şeklinde konuştu.  ,

6 BİN ÜYE

Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim çalışanlarının hakkını, hukukunu korumak, emeğini değerli kılmak, ekmeğini artırmak için çeyrek asırdır mücadele verdiklerini vurgulayan Mengen, “Yaklaşık 6 bin üyemizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu üstün başarıda emeği olan Şube yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçe temsilcilerimize ve tüm teşkilatıma ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yorumlar (0)