banner2

banner1

banner22

Duruşma sürüyor

Havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin duruşmada patlamada hayatını kaybeden Sabahattin Tepeçınar’ın ikiz kardeşi Sadettin Tepeçınar’a müdahalede bulunması sonrası yaşanan gerginlik nedeniyle verilen 15 dakikalık aranın ardından duruşma devam etti.

GÜNDEM 17.03.2021, 18:24 Editör: Ebru Bulut
Duruşma sürüyor
banner48

BÜTÜN BEYANLAR DİNLENDİ

Y.C.’nin, beyanda bulunan patlamada hayatını kaybeden Sabahattin Tepeçınar’ın ikiz kardeşi Sadettin Tepeçınar’a müdahalede bulunması sonrası yaşanan gerginlik nedeniyle verilen 15 dakikalık aranın ardından duruşma Sadettin Tepeçınar’ın beyanının alınması ile devam etti. Duruşmaya müşteki olarak katılan fabrika işçisinin ve yakınlarının içerisinde bulunduğu 9 kişinin de beyanlarının alınması ile toplamda 49 müştekinin beyanı alındı. İkinci duruşmanın üçüncü oturumunda duruşmaya müşteki olarak katılan herkesi beyanlarının tamamlanmasının ardından avukatların beyanı alınmaya başlandı.

AVUKATLARIN BEYANLARI DİNLENMEYE BAŞLANDI

Celse arasına gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından görüşü sorulan iddia makamı beyanında, “Beyanlara bir diyeceğimiz yoktur. Katılma ve diğer talepler konusunda takdir mahkemenindir. Eksik hususların ikmali talep olunur” dedi. Bir kısım müştekiler vekili Avukat Can Atalay, “Bu dosya işçilere insan muamelesi yapılmasının dosyasıdır. Dosya olası kast dosyasıdır. Bu bir cinayet dosyasıdır. Biz bu davada hayatını kaybeden işçilerin kardeşlerini ve yakınlarını savunuyoruz. Biz tutuklanma istemiyoruz, ceza istiyoruz. Bu dava uzamasın. Duruşma salonundaki sorun sanıkların işini kolaylaştırabilir fakat bizim işimizi zorlaştırır. Sorgu aşamasında delil tartışması yapılmadan delil gömmeye çalıştılar. Bu hukuka aykırıdır. Fabrikada ne olacağı bilindiği için mühendislere yetki verilmeye çalışıldı. Y.C., ile fabrikada çalışan insanların toplum önünde eşit olmadığı açık bir şekilde ortadadır. A.R.E.C.’nin tutuk gerekçesiyle duruşma salonunda bulunması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)