banner2

banner1

banner22

Duruşma Mart ayında

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan başvuruda; aralarında Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu’nun da bulunduğu 4 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

GÜNDEM 13.01.2020, 18:27 Editör: Haberlisin
Duruşma Mart ayında
banner48

R. Kaan Oktar // Özel Haber

SOSYAL MEDYA’DA PAYLAŞTI

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu’nun yaptığı sosyal medyadaki fotoğraf paylaşımında yer alan ‘Saç ekimine devam, Sakarya Berberler Odası desteği ile çalışmaya devam’ yazısı sonrası Haluk Hacıoğlu’nun da ortak olduğu işletmeye denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetim ve incelemelerle ilgili olarak tutulan tutanakta; ‘Saç ekimi ve medikal estetik ve estetik cerrahi gibi tıbbi uygulama terimlerinin kullanıldığı ve bunların uzman hekimlerce yapılması gereken işlemler olduğu’ ifadelerine yer verilirken işletmede çalışanların ‘Medikal Uygulama’ sertifikası almış cerrahi uzmanlar ya da sertifikalı pratisyen hekim olması gerektiği belirtildi. İşletmenin bu düzenlemeye aykırı hareket ettiğini belirleyen yetkililer konuyu savcılığa taşıdı.

SAVCILIK İDDİANAMEYİ HAZIRLADI

Konuyla ilgili olarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu’nun yanı sıra A.A., G.B. ve Ö.O. isimli 4 kişi hakkında; 1219 sayılı yasanın 25’inci maddesinde yer alan ‘Diploması olmadığı halde menfaat temin etmek amacına yönelik olmasa bile hasta tedavi eden ve tabip ünvanını takınan şahısların cezalandırılması’ istenirken G.B. isimli şüphelinin aynı suçu daha öncede işlediği belirtilerek TCK’nın 58’inci maddesinde yer alan ‘Önceden işlenen suçtan dolayı verilen hüküm kesinleştikten sonra yeni bir suçun işlenmesi hâlinde, tekerrür hükümleri uygulanır. Bunun için cezanın infaz edilmiş olması gerekmez’ ifadesine göre infaz rejimine çektirilmesi talep edildi.

DURUŞMA 4 MART’TA

Hazırlanan iddianame sonrası Sakarya 1’inci Asliye Ceza Mahkemesinde 4 Aralık 2019’da görülen ilk duruşmada 4 sanık hakkındaki iddianame kabul edilirken bir sonraki duruşmanın ise 23 Mart 2020’de gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Öte yandan Haluk Hacıoğlu’nun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk incelemenin yapılmasına sebep olan fotoğrafı sosyal medya hesaplarından kaldırıldığı öğrenildi.

Yorumlar (2)
Savaş altay 7 ay önce
Kardesim biz hep boyle dolandiricilikla uckagitcilikla manset olmak zorundamiyiz yetmiyormu
Osman nuri Yazıcı 7 ay önce
Berberler odası değil resmen facia odası
Bu oda başkanlarının bağlı olduğu kurumun başkanı ne iş yapar acaba