banner2

banner1

banner22

Durmuş görevini devretti

Sakarya’da 3 yılı aşkın görev yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, görevini yeni İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya devretti.

GÜNDEM 27.08.2021, 19:02 Editör: Aysima Kortak
Durmuş görevini devretti
banner48

GÖREVİ DEVRALDI

Geçtiğimiz günlerde Fazilet Durmuş’un merkeze çekilmesi üzerine Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ebubekir Sıddık Savaşçı atanmıştı. Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini Sakarya Milli Eğitim Müdür Yardımcılığından atanan Ergüven Aslan'a teslim eden Savaşçı, görevini Fazilet Durmuş'tan devraldı.

DURMUŞ VE YÖNETİCİLER KARŞILADI

Müdürlüğün hizmet binası girişinde Durmuş ve yöneticiler tarafından karşılanan Savaşçı, yayımladığı mesajında, kentin eğitiminin başarısı için ilim yolculuğuna kendisini adamış binlerce eğitim neferinden biri olarak çalışacağını belirtti.

TEBRİK ÇİÇEĞİ YERİNE AFET BÖLGELERİNE BAĞIŞ YAPIN

Savaşçı, Sakarya'nın Anadolu'nun müstesna şehirlerinden biri olduğuna işaret ederek, "Bu kadim şehirde bize düşen yegane görev, şehrimizin tarihi ve doğal güzelliklerini, ekonomik zenginliklerini eğitim-öğretim alnındaki başarılarla taçlandırmak, yeni ufuklara hep birlikte yelken açmaktır." ifadesini kullandı. Şehrin dört bir yanında görev yapan öğretmenlerin kendisini amirden ziyade meslektaşı, ağabeyi, kardeşi olarak görebileceğini, eğitim öğretime dair sorun ve önerilerini paylaşabileceğini vurgulayan Savaşçı, şunları kaydetti: "Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlarken, tebrik için şahsıma çiçek gönderilmemesini, bunun yerine devletimizin selden ve yangından zarar gören vatandaşlarımız için oluşturduğu banka hesap numaralarına bağış yapılmasını, dekontunun müdürlüğümüz özel kalem birimine faks veya telefonla ulaştırılmasını istirham ediyorum."

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevinden ayrılan Durmuş, bir mesaj yayımladı.

Durmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bana bahşedilen hayat defterinin yeni bir sayfasından seslenirken kazandığım deneyimlerin dolu dolu heyecanını yaşıyorum bugün. Sakarya'da göreve başladığım ilk günden itibaren kendimi bir Sakaryalı olarak gördüğümü hep dile getirmişimdir. Her yönü ile memleketimin en bereketli köşelerinden kabul ettiğim bu toprakların çocuklarını da kendiminkilerden bir gün olsun ayırmadım. Benim için ülkemin her karışı aynı oranda ve değerde "vatan"dır. Bana lütfedilen görev, nerede ve ne zaman olursa olsun önce çocuğu sevmeyi gerektirir; hiçbir ayrım gözetmeden...

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü görevini; vatan ve millet aşkı, çocuk sevgisi, iş ahlakı, yaşam felsefesi ve insanı insan yapan pek çok açıdan kendime ayna bildim. Devletimin gücünü ve güvenini hep yanımda hissedip, ona layık olmaya çalışarak verilen görevin bugün itibarıyla sonuna geldim.

Sakarya'da bulunduğum süre içerisinde zaman ve mekân mevhumu gözetmeksizin eğitime çareler aradım. Ne kadar çok yüreğe dokunabildiysem bunu kâr saydım. Gördüğüm mütebessim yüzler, iyi dilekler, dualar gösteriyor ki samimiyet, adalet ve hakkaniyet düsturuyla hareket eden mutlaka kazanır.

Yaşadığım her anın katkısını unutmadan, kazandığım deneyimleri çocuklarımın yarınları için harcamayı hayal ederek son nefesime kadar bana sunulan imkânlar dâhilinde bu güzel vatan için çalışmanın onurunu taşıyacağım. Ve bu düşüncede olanların, veda etmek gibi bir lüksü olamaz. Daha yeni başlıyoruz.

Hayat, ona nasıl bakıyorsak bize öyle görünür. Ben, bugün yeni bir sayfaya yeni şeyler yazmanın arifesinde başarının bir ekip işi olduğunu belirterek tüm mesai arkadaşlarıma fedakârlıkları, emek ve destekleri için yürekten teşekkür ediyorum.

Bugün görevi devralan meslektaşım Sayın Ebubekir Sıddık Savaşçı Bey'e güzel bir çalışma ortamı bırakmanın rahatlığı ile başarılar temenni ediyorum. Biliyorum ki kendileri de Sakarya'ya pek çok katkı sunacak ve şehrin zenginliğiyle birikim kazanacaktır. Görev değişikliğinin hepimiz için hayırlara vesile olması duasıyla...

İtimadın abideleştiği huzur coğrafyasının asil evlatlarına, beni öğretmeni gibi seven sevgili çocuklarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Benim varsa tüm Sakaryalılara helal olsun. Hepinizin yolu ve bahtı açık olsun. Allah‘a emanet olun.

"Umut, gökyüzü gibidir. Bulutlar gelir, geçer ama gökyüzü hep oradadır."

Yorumlar (0)