banner2

banner1

banner22

'Dünya sessiz kalmaktadır'

Azerbaycan’ın Tovruz kentinde Ermenistan Ordusunun yaptığı saldırıyla ilgili olarak TÜRKAV ve Azerbaycanlı öğrenciler Demokrasi Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

GÜNDEM 24.07.2020, 15:56
banner48

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) ve Sakarya Üniversitesi Azerbaycan-Türkiye Kardeşlik Topluluğu tarafından Adapazarı İlçesinde bulunan Demokrasi Meydanı’nda ortak düzenlenen basın açıklamasına TÜRKAV Sakarya Şube Başkanı Recai Ciran, SAÜ Azerbaycan-Türkiye Kardeşlik Topluluğu Başkanı Vugar Nasırov ve çok sayıda öğrenci ile TÜRKAV üyeleri katıldı.

“ERMENİSTAN’IN DÜZENLEDİĞİ SALDIRILARI KINAMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Açıklamayı okuyan Recai Ciran, “Burada, canımız olan Azerbaycan’a yönelik olarak Ermenistan’ın düzenlediği saldırıları kınamak için bir araya geldik. Ermenistan işgal ve soykırımlarla Azerbaycan topraklarını ele geçirmiş ve vahşi saldırılarını günümüzde de devam ettirmektedir. Azerbaycan topraklarında yaşayan yüzlerce kandaşımız vahşice katledilmiştir. Ermenistan’ın bu saldırgan tutumuna dünya sessiz kalmaktadır” dedi.

“ERMENİSTAN’IN BU İNSANLIK SUÇUNA SESSİZ KALINMAKTADIR”

Yapılan provakasyonlara tepki gösterilmesi çağrısında bulunan Ciran, “Yaşanan bu çirkin saldırıları şiddetle kınıyoruz. İnsanlığa karşı saygısız ve saldırgan tutumlarla insanlık suçu işlenmektedir. Ermenistan’ın bu insanlık suçuna sessiz kalınmaktadır. Azerbaycan’ın bütünlüğünü korumak için verdiği çaba karşısında tüm gücümüz ve imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bizler Ermenistan’ın Azerbaycan sınırında sıklıkla başvurduğu provokasyonlara tepki gösterilmesi çağrısında bulunuyoruz. Türk düşmanlarına sesleniyoruz, Karabağ Azerbaycan toprağı ve Türk yurdudur. Bize atalarımızdan emanet olan bu dava bir gün tamamlanacak ve hasret bitecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün akıllara kazınan sözüyle; ‘Azerbaycan’ın kederi kederimiz, sevinci sevincimizdir. İki devlet tek millet bir aradayız’ cümleleriyle konuşmamızı tamamlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)