banner2

banner1

banner22

'Dünya barışı kaosa sürüklenecek'

STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı; "ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz” dedi.

GÜNDEM 15.05.2018, 11:43
'Dünya barışı kaosa sürüklenecek'
banner48

Adem Sarı yaptığı açıklamada;  “Kudüs, büyük bir haksızlık ve uluslararası hukuk ihlaliyle abluka altına alınmaya çalışılmaktadır. ABD yönetiminin aldığı son kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiği, büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması, bölgenin kaderine yapılan bir saldırıdır; bölge ve dünya barışını büyük bir kaosa sürükleyecek tarihin affetmeyeceği büyük bir yanlışlıktır.

‘SALDIRI İNSANLIĞA YAPILMIŞ BİR DARBEDİR’

Pervasızca alınan bu kararı, Ramazan-ı Şerifi karşıladığımız şu günlerde Müslümanların izzetine yönelik bir saldırı ve insanlığa yapılmış bir darbe olarak nitelendiriyoruz.

Filistin meselesi kalıcı ve adil bir çözüme kavuşmadıkça, Filistin halkına karşı adaletsiz yaklaşımlar sürdükçe, ne bölgesel ne de küresel huzur ve istikrar mümkün olacaktır. Dünyanın ve insanlığın barışı huzuru için bu yanlıştan biran evvel dönülmesi gerekmektedir.

KATLİN HİÇBİR HAKLI SEBEBİ YOK

Sakarya Ticaret Borsası olarak ABD yönetiminin bu sorumsuz, mantık dışı, uluslararası anlaşmalara aykırı kararını kınıyor ve ivedilikle bu yanlıştan dönülmesini talep ediyoruz. Masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi yoktur. En temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, terörü, teröre destek verenleri ve terörün arkasındaki güçleri kınıyoruz.

11 ayın sultanı Ramazan-ı şerifin tüm halkımıza ve İslam alemine barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennilerimle, tüm halkımızın Ramazan ayını kutlarım” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Yorumlar (0)