banner2

banner1

banner22

Düğün sektörü canlanmaya başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede 1 Haziran itibariyle düğünlerin belirlenen kurallara göre yapılabileceğinin açıklanmasıyla düğün salonlarında yoğunluk başladı. Yaşanan yoğunluğu özlediklerini belirten düğün salonu işletmecisi Murat Karpuz, şartların tam olarak çiftlerin istediği gibi olmamasına rağmen yoğunluk yaşanmasından memnun olduklarını söyledi.

GÜNDEM 05.06.2021, 11:01 Editör: Ebru Bulut
banner48

DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ YOĞUNLUKTAN MEMNUN

31 Mayıs tarihinde yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Haziran tarihiyle nikah ve düğünlerin belli kısıtlamalar eşliğinde yapılabileceğini açıklamıştı. Bu açıklama üzerine çiftler tarih alabilmek için düğün salonlarına giderken düğün salonları ise yaşanan yoğunluktan memnun olduğunu belirtti. Evlenmek için düğün salonu ile görüşmeye gelen Murat Yapar(35) ve Nagihan Burucu(26) isimli çift, pandemi sürecinde düğün konusunda çok sıkıntı çektiklerini, 1 senedir düğün yapmak için beklediklerini ve yasakların olmasına aldırış etmeden 26 Haziranda düğünlerini yapacaklarını söyledi. Düğün salonu işletmecisi Murat Karpuz ise yaşanan yoğunluğu özlediğini ifade ederek “Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından genelge de de yayınlanması ile biz de oldukça fazla yoğunluk yaşıyoruz” dedi.

“BU YOĞUNLUĞU ÖZLEMİŞİZ”

Uzun süredir bu anı beklediklerini söyleyen MK Düğün Davet İşletmesi’nin sahibi Murat Karpuz, “Şartlar maalesef pandemiden dolayı çiftlerimizin tam istediği gibi oluşmadı. En azından bir başlangıç yapabileceğiz. Kurallara uyarak başlangıcı yaptığımızda nasip olursa eski düğünlerimize döneceğimizi düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından genelge de de yayınlanması ile biz de oldukça fazla yoğunluk yaşıyoruz. İşin gerçeğini söylemek gerekirse biz de bu yoğunluğu özlemişiz” ifadelerini kullandı.

“1 TEMMUZ İTİBARİYLE NİŞAN VE KINALARIMIZA BAŞLAYABİLECEĞİZ”

Yapılacak olan merasimlerin hangi tarihlerde hangi kararlar ile uygulanacağını anlatan Karpuz, “Haziran ayının 15’ine kadar nikah merasimi şeklinde sadece misafirlerimize su ikramı yaparak bu şekilde devam edeceğiz. 15 Haziran sonrasında ikram verebileceğiz. Bu pasta, atıştırmalık yiyecekler ve yemek şeklinde olacak. 1 Temmuz itibariyle de nişan ve kınalarımıza başlayabileceğiz. Nişan ve kınalarımıza başlayarak ikramlarımızı da verdiğimizde geçtiğimiz yıl 1 Temmuz’daki kurallarımıza geri dönmüş olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)