banner2

banner1

banner22

Dualarımız Yusuf için…

Geçtiğimiz gün doğum gününü kutlayan 1 yaşındaki Yusuf Bozkurt, bugün hastaneden taburcu olacaktı. Gece boyunca akciğerlerinde hırıltı olan ve uyuyamayan minik Yusuf’u taburcu etmekten vazgeçen doktorlar yeniden tahlil yapacak.

GÜNDEM 21.11.2019, 15:55 Editör: Bartu İnce
banner48

NE OLMUŞTU?

Adapazarı İlçesinde yaşayan Bozkurt ailesinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konularak yoğun bakıma alınmış ve yaklaşık 7 ay boyunca yoğun bakımda kalmıştı. İlk olarak Haberlisin.com tarafından hikayesi duyurulan ve daha sonra Sakarya Valiliği tarafından başlatılan kampanya ile 480 Bin TL’lik ilacı alınarak yoğun bakımdan çıkartılan minik Yusuf’un yeniden aynı ilacı kullanması gerektiği öğrenilmiş ve Sakarya Valiliği tarafından tekrar kampanya başlatılmıştı.

137 BİN TL TAMAM!

Sakarya Valiliği tarafından başlatılan kampanya kapsamında minik Yusuf Bozkurt için 137 Bin TL toplanabilirken bugün sabah saatlerinde tedavi altında tutulduğu Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsündeki çocuk hastalıkları bölümünden taburcu olması beklenen Yusuf’un, gece boyunca akciğerinde hırıltı olduğu ve enfeksiyon riski bulunduğu için yeniden tahlil vermesi kararlaştırıldı. Doktorlar, minik Yusuf’un taburcu olmamasına ve gözetim altında tutulmasına karar verirken Haberlisin.com’a özel olarak konuşan Anne Naciye Bozkurt, “Şuan için aksi bir durum yok, taburcu olmamız 1 gün ertelendi. Bu süreçte tekrar tahlil yapılacak. Yani en az 1 gün daha hastanedeyiz” dedi.

Yorumlar (0)