banner2

banner1

banner22

DSÖ'den dikkat çeken uyarı

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyanın önümüzdeki aylarda küresel Covid-19 salgınını kontrol altına alma imkanına sahip olduğunu belirtti. Virüsün yayılımına ilişkin de bilgi verilen açıklamada, "25 ile 59 yaş arasındaki insanlar arasındaki enfeksiyonlar ve hastaneye yatışlar endişe verici bir oranda artıyor" denildi.

GÜNDEM 19.04.2021, 23:29 Editör: Gizem Demirsoy
DSÖ'den dikkat çeken uyarı
banner48

Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs salgınına ilişkin çarpıcı açıklamalar geldi. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus salgının seyrine ilişkin açıklama yaptı. Ghebreyesus, "Eğer elimizdeki araçları tutarlı ve eşit şekilde kullanırsak, bu salgını aylar içinde kontrol altına alabiliriz" dedi.

"25-59 YAŞ ARASINDA CİDDİ ORANDA ARTIYOR"

Çok daha bulaşıcı olan Covid-19'un yeni türleri nedeniyle dünya çapında 25-59 yaş arasında Covid-19 yayıldığını ifade eden Ghebreyesus, "Muhtemelen oldukça bulaşıcı türlerin ve genç yetişkinler arasında artan sosyal karışımın bir sonucu olarak 25 ile 59 yaş arasındaki insanlar arasındaki enfeksiyonlar ve hastaneye yatışlar endişe verici bir oranda artıyor" ifadelerini kullandı.

BİR HAFTADA 5,2 MİLYON VAKA

Küresel can kaybına değinen Ghebreyesus, "Geçen hafta, yeni Covid-19 vakaları art arda sekizinci haftada arttı ve 5,2 milyondan fazla vaka bildirildi. Şu anda DSÖ'ye 3 milyondan fazla ölüm bildirildi. 1 milyon ölüme ulaşmak 9 ay sürdü, 4 ayda 2 milyona, 3 ayda 3 milyona ulaştık" dedi.

Yorumlar (0)