banner2

banner1

banner22

Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti

Sosyal medya dolandırıcılarının yeni yöntemi pes dedirtti! İnstagram üzerinden resmi bir kurum taklidi yapan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını kullanarak vatandaşları kendi oluşturdukları siteye çekip kredi kartı bilgilerini çalan çetenin yakalanması için çalışma başlatıldı…

GÜNDEM 26.03.2021, 11:15 Editör: Aysima Kortak
Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti
banner48

Haberlisin.com/Özel Haber

CUMHURBAŞKANININ İMZASINI KULLANIYORLAR

Sosyal medya dolandırıcıları, vatandaşların bilgilerini çalmak için birbirinden farklı yöntemler kullanmaya devam ediyor. İnstagram üzerinden açılan ve ‘e-devlet’ resmi sayfası görünümü verilen sayfada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi ve imzası kullanılarak ‘Kredi kartı aidat ücretlerini internet sitesi üzerinden başvurarak alabilirsiniz’ yazılı tasarımları sosyal medyada paylaşan çete, burada verdikleri linkle kendileri tarafından hazırlanan ve e-devlet sistemine benzetilen internet sitesi üzerinden vatandaşların bilgilerini çalıyor.

EMNİYET EKİPLERİ TEYAKKUZDA

Öte yandan Sakarya’da da birden fazla kişinin bilgilerini bu ve benzer yöntemlerle çalan çetenin yakalanması için Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı öncülüğünde çalışma başlatıldığı öğrenildi. Vatandaşları dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyaran yetkililer, şahsi bilgilerin kesinlikle hiç kimseye verilmemesi gerektiğini belirterek benzer durumlarla karşılaşan vatandaşların çalıştıkları bankayı arayarak kredi kartlarını kullanıma kapattırması ve hemen en yakın polis ya da jandarma karakoluna giderek durum hakkında şikayetçi olması istendi.

Yorumlar (0)